×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

LNT vērsusies tiesā pret LTV, pārmetot rīta raidījuma formāta kopēšanu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena

“MTG TV Latvia” (MTG) veidotā kanāla LNT vadība ir vērsusies Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā ar prasību pret Latvijas Televīziju (LTV), pārmetot rīta raidījuma formāta kopēšanu un prasot šāda formāta raidījuma pārtraukšanu, aģentūru LETA informēja LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Pēc Pudules sniegtās informācijas, LNT vadība esot vērsusies tiesā, apgalvojot, ka LTV1 esot noskatījusies no viņiem rīta ziņu raidījuma formātu. LNT uzskatot, ka LTV, veidojot raidījumu “Rīta Panorāma”, ir pārkāpusi LNT autortiesības un pārkāpusi negodīgas konkurences aizliegumu. LNT prasot tiesu nodrošināt “Rīta Panorāmas” raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena aģentūrai LETA skaidroja, ka lieta tiesā iesniegta, jo uzņēmums saskata autortiesību pārkāpumu un negodīgas konkurences aizlieguma neievērošanu. “Ir izmantots LNT rīta ziņu raidījuma “900 sekundes” formāts, lai izveidotu LTV rīta ziņu raidījuma konceptu “Rīta Panorāma”. Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums, jo notikusi klaja raidījuma formāta pārņemšana,” uzsver Zūzena.

Tiesai būs jāizlemj jautājums par raidījuma formāta aizsardzību no autortiesību viedokļa un par to, vai konkrētie faktiskie apstākļi un LTV darbības liecina par negodīgu konkurenci. “LNT nevar komentēt LTV izteikumus par prasības nepamatotību, jo šo jautājumu demokrātiskā valstī var izlemt tikai un vienīgi tiesa. Šis ir juridisks strīds, un mēs paļaujamies, ka tas tiks godprātīgi un taisnīgi izšķirts tiesā, jo Latvijā kā jebkurā Eiropas Savienības dalībvalstī pastāv noteikumi intelektuālā īpašuma aizsardzībai un negodīgas konkurences aizliegumam, kas arī ir LNT prasības pamats,” pauda Zūzena.

“Ar šādu prasību LNT var izraisīt publisku diskusiju par to, vai viņu pašu raidījumi nav starptautiski pieņemtu un plaši zināmu formātu kopijas,” uzskata LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. Ja tiktu atzīts LNT uzskats, ka aktuālo rīta ziņu raidījuma formāts ir aizsargāts ar autortiesībām, tad pašai LNT būtu bijis jāiegūst formāta tiesības uz šādu rīta ziņu raidījumu, jo pasaulē pirmais tā dēvētais nacionālais brokastu/rīta raidījums ir ASV kanāla NBS raidījums “Today”, kas ēterā pirmoreiz tika pārraidīts 1952.gada 14.janvārī. Tā formāts tika atdarināts daudzās citās televīzijās visā pasaulē, skaidro LTV pārstāvji.
“Ja tiesa atzītu LNT tiesības uz rīta ziņu raidījuma formātu, LNT iegūtu monopolu uz rīta ziņu raidījuma pārraidīšanu, tas liegtu ne tikai LTV, bet jebkuram citam televīzijas kanālam veidot līdzīga koncepta aktuālo rīta ziņu raidījumu,” izteicies Belte, uzsverot, ka LTV ir gatava savu viedokli aizstāvēt tiesā.
Kā izteicies Belte, “iespējams, ka prasība saistīta ar mainīto spēku samēru tirgū”, kad LTV1 esot kļuvusi par skatītāku kanālu nekā LNT. Belte pārmet MTG mēģinājumus “kuluāru līmenī panākt nacionālo sporta notikumu un sabiedrībai nozīmīgu pasākumu translēšanas nodošanu MTG vai mēģinājumu ar MTG atbalstošu politiķu starpniecību LTV “izmest” no reklāmas tirgus”.
Uz šo Zūzena atbildēja, ka LTV emocionālā vēstule esot mēģinājums strīdu risināt ārpus tiesas zāles, ietekmējot sabiedrisko domu un, iespējams, arī tiesas procesu un gala lēmumu.
MTG Latvijā darbojas kopš 1998.gada un pārstāv televīzijas kanālus TV3, LNT, TV5, 3+, TV6 un “Kanālu 2”, radio “Star FM” un video portālu “TVPlay”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Protams, es ilgu laiku domāju, ka LNT ir LTV ziņas, jo tās vada LTV diktore

 2. Ir skaidrs , ka tikai latviski runājošiem ļaudīm ar dekoderu ir domātas lnt RĪTA ZIŅAS,
  Monopols uz rīta ziņām ??? Tas ir ļoti smieklīgi. LTV ir nacionālā apraide un LNT ir izteikti komerciāls kanāls, kurā no analītiskās, pētnieciskās, objektīvās žurnālistikas ir tikai Nekā Personīga, viss cits ir pakļauts publikas (bez) gaumei.
  Zūzenas kundze vienmēr izceļas ar savas TV īpašo sargāšanu un protams , jo tas ir viņas darbs.
  Taču uz citu rēķina. Nepatīkami

 3. LNT pašreklāma, jo prasībai nav pamata.

 4. es personīgi vairāk vispār skatos LNT,jo TV 1 rīta raidījumā drusku kaitina tā viņu saraustītā runa,bet savukārt LNT runātājos tā biežā zviegšana nevietā(Grigalis).

 5. ak ,pasaulīt,uz kurieni tu ej!nu jau sāks dri]si viens gadiem,kasīties arī tie daži TV kanāli,kur dzird latviešu valodu.

 6. Ja godiigi- tad es tiesaam saskatu kopeesanu. Tad, kad LTV zinjas saaka iet pa burbuli, nomainiija studijas iekaartojumu un saaka kopeet 900 sekundes. To pat es kaa neprofesionaalis ieveeroju un jau sen gaidiiju saadu rezultaatu. Es uzskatu, ka LTV veel taalu no 900 sekundeem…

 7. MTG un Zūzena ir prātu izkūkojuši

 8. Visi nemaz neredz tādu LNT, jo daudzi, īpaši laukos, skatās tikai bezmaksas kanālus, tai skaitā LTV. Tad viņiem vispār palikt bez ziņu raidījumiem?!

 9. Lnt,tv3 vnk ..,tur taču skatīties nav ko:D.

Draugiem Facebook Twitter Google+