×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2016
Drukāt

LNVM “Dauderu” nodaļas kolekciju papildina 134 priekšmeti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

LNVM, "Dauderi".

Latviešu kultūras mecenāts un kolekcionārs Gaidis Graudiņš Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) uzdāvinājis 134 priekšmetus, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Dāvinājumā ietilpst mēbeles, gleznas, pulksteņi, stikla un porcelāna trauki, kā arī sudraba priekšmeti. Tie papildinās kolekciju, kas jau glabājas LNVM “Dauderu” nodaļā.

Daļu no uzdāvinātajiem priekšmetiem var apskatīt izstādē “Gaida Graudiņa dāvinājums”, kas iekārtota “Dauderu” kādreizējā viesistabā. Aplūkojama bīdermeiera vitrīna, servants un kumode. Vitrīnā izvietoti Meisenes porcelāna fabrikā 20.gadsimta sākumā darināti trauki, šajā pašā laikā radīti stikla priekšmeti un 19.gadsimtā izgatavoti sudraba trauki. Izstādīta arī Rīgā un Jelgavā dzīvojušās baltvācu mākslinieces Idas Fīlicas gleznota Alpu ainava. Izstāde apskatāma līdz 2.septembrim.

“Dauderos” apskatāma arī Graudiņa īpašumā esošā Vilhelma Purvīša glezna – agra pavasara ainava. Glezna būs skatāma līdz 8.oktobrim.

LNVM nodaļā ” Dauderi” apskatāmas vēstures liecības par Latvijas Republikas laiku no 1918. līdz 1940.gadam. Muzejā izvietota pastāvīgā ekspozīcija – Gaida Graudiņa kolekcija un nama vēsture- un izstādes.

Nodaļa ir izvietota 19.gadsimta beigās eklektisma stilā celtā namā Sarkandaugavā, kas bija “Waldschlösschen” alus darītavas īpašnieka Ādolfa fon Bingnera ģimenes villa.

No 1937. līdz 1940.gadam ēka kalpoja par Valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa vasaras rezidenci. 1990.gada 27.jūnijā, XX Vispārējo latviešu dziesmu svētku laikā, ” Dauderos” durvis vēra Latvijas kultūras muzejs. Kopš 2010.gada ” Dauderi” ir LNVM nodaļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+