×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

LNVM Ģimenes dienā stāstīs par ziemeļbriežu medniekiem Latvijā

Foto no LNVM arhīvaFoto no LNVM arhīva

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 21. februārī plkst. 12 rīko izglītojošā cikla “Muzejs ģimenei” sarīkojumu “Kā dzīvoja senie ļaudis?”, LA.lv uzzināja muzejā.

Muzejpedagoģe Astrīda Burbicka stāsta, ka šajā reizē muzejpedagogi mudinās mazos un lielos vēstures interesentus iejusties pavisam tālā vēstures posmā – pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad, sekojot ziemeļbriežu bariem, Latvijas teritorijā ienāca pirmie cilvēki.

Gan no nodarbības vadītājas stāstījuma, gan apskatot muzeja krājuma eksponātus varēs uzzināt, kā ritēja cilvēku ikdienas dzīve akmens laikmetā.

Ceļojums senatnē turpināsies bronzas laikmetā, kad mūsu priekšteči iepazina dzeltenīgo metālu bronzu un no medniekiem un dabas velšu vācējiem pamazām kļuva par zemkopjiem un lopkopjiem. Dzelzs laikmetā jau pastāvēja senie kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši – mazās tautas, no kurām vēlākos gadsimtos izveidojās latviešu tauta. Arī par to stāstīs muzejpedagogi.

Liekot lietā svaigi iegūtās zināšanas, jaunajiem vēstures interesentiem būs iespēja veidot laika līniju. Tie arī varēs iejusties arheologu lomā, no fragmentiem liekot kopā trauku puzles gabaliņus. Kā vienmēr, būs arī šim tematam atbilstošas uzdevumu lapas, kuras mazie muzeja apmeklētāji piemiņai par šo nodarbību varēs ņemt līdzi.

Iepriekš pieteikties uz nodarbību nav nepieciešams, ieejas maksa – 4 eiro neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+