×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Locītavu “pretsāpju” kombinācija uzturā

ogas

“Vai kāda speciāla diēta var palīdzēt, ja ir slimas locītavas? Kādi pārtikas produkti ieteicami?”
 Margarita Lazdāne Liepājā

 

Ja nav precizēts, kas tieši domāts ar slimām locītavām, diētas ieteikumi var būt tikai vispārīgi.

Tomēr pirmais, ko iesaka locītavu slimību gadījumā, ir kustības – vismaz garas pastaigas, jo kustības nodrošina locītavām nepieciešamo vielu nokļūšanu skrimslī. Pasīviem cilvēkiem skrimšļi nav pietiekami apasiņoti, tādējādi tie nesaņem vajadzīgās barības vielas.

 

Pirmais, ko iesaka locītavu slimību gadījumā, ir kustības – vismaz garas pastaigas, jo kustības nodrošina locītavām nepieciešamo vielu nokļūšanu skrimslī. Pasīviem cilvēkiem skrimšļi nav pietiekami apasiņoti, tādējādi tie nesaņem vajadzīgās barības vielas.

 

Par labu nāk arī diēta, kam nepieciešami individuāli ārsta ieteikumi un uzraudzība. Ortomolekulārās medicīnas speciāliste Antra Briede stāsta, ka vienu brīdi ir jāievēro teju vegānu diēta. Tas nozīmē, ka jāatsakās no gaļas, īpaši ceptas, kurā rodas toksīni. Tādēļ pat veseliem cilvēkiem tā jāēd ar ļoti lielu porciju svaigu dārzeņu un zaļumu, jo C vitamīns palīdz neitralizēt šos toksīnus.Kopā ar ārstu ir jāizspriež, ar ko visveiksmīgāk aizstāt gaļu. Izvēle ir augļi, dārzeņi, rieksti, sēkliņas un eļļas.

Toties no zivīm gan nevajag atteikties. Omega-3 taukskābju daudzumu pat ieteicams palielināt, jo papildus citām vērtīgām īpašībām tām ir arī pretiekaisuma iedarbība.

 

Vienu brīdi ir jāievēro teju vegānu diēta. Tas nozīmē, ka jāatsakās no gaļas, īpaši ceptas, kurā rodas toksīni. Tādēļ pat veseliem cilvēkiem tā jāēd ar ļoti lielu porciju svaigu dārzeņu un zaļumu, jo C vitamīns palīdz neitralizēt šos toksīnus.

 

Svaigus salātus gatavojot, vērts izmantot eļļas, nevis krējumu, un pievienot sēkliņas. Nav vēlamas salātu mērces, kurās ir etiķis, jo tad būtiskākās vielas, ko organismam dod augi, jau ir oksidējušās, tātad – pazaudētas.

Starp uzturvielām svarīga loma arī glikozamīnam, tomēr, lai tas iesaistītos vielmaiņā, vajadzīgas arī citas vielas. Aptiekās var jautāt pēc jau gatavām ortomolekulārām kombinācijām, kas paredzētas dažādām saslimšanām.

A. Briede iesaka arī detoksikāciju – organisma attīrīšanu, kam lieliski noder pirts, jo daudzas toksiskas vielas šķīst karstumā un izdalās ar sviedriem. Kārtīgi izsvīst var jau temperatūrā, kas nepārsniedz +64 °C.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+