×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Locītavu problēmu ārstēšana

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Jūras medicīnas centra jaunajā struktūrvienībā – Sarkandaugavas ambulatorās veselības aprūpes centrā – pacienti jau novērtējuši iespēju saņemt augsti kvalificēta reimatologa konsultācijas, kas centrā ir jauns pakalpojums. Ķirurgi ortopēdi centrā jau tradicionāli ir ļoti pieprasīti. 


 

Kā var palīdzēt reimatologs…

Reimatoloģe Sarmīte Ābelīte centrā strādā kopš pagājušā gada oktobra un pagaidām pacientus pieņem reizi nedēļā. Ar laiku, pieaugot cilvēku informētībai par reimatologa pieejamību Sarkandaugavas veselības aprūpes centrā, pieņemšanu skaits varētu tikt palielināts. Visbiežāk pie reimatologa vēršas ar sūdzībām par sāpēm locītavās un to pietūkumu. Ārstes uzdevums ir noskaidrot šo sāpju iemeslu – tām pamatā var būt autoimūns process, kad vainojama paša cilvēka organisma nepareiza reakcija pret saviem audiem, izraisot iekaisuma procesu locītavās un liekot domāt par reimatoīdo, reaktīvo vai spondilo artrītu. Nākas ārstēt pacientus ar sistēmu saistaudu slimībām – sarkano vilkēdi, sklerodermiju un citām līdzīgām slimībām –, tās gan ir retāk sastopamas. Reimatoloģes uzmanības lokā ir arī pacienti ar vaskulītiem jeb asinsvadu iekaisumiem, kristāliskajām artropātijām, piemēram, podagru.

Gados vecākiem cilvēkiem locītavu sāpju iemesls parasti ir osteoartrīts – deģeneratīvi distrofiskas pārmaiņas locītavās. Izārstēt to nav iespējams, tomēr reimatoloģe var ieteikt atbilstošu medikamentozu terapiju un sadarbībā ar fizioterapeitu rekomendēt ārstniecisko fizkultūru. Tas atvieglo seniora veselības stāvokli.

Pirmoreiz apmeklējot reimatologu, pacientam līdzi vajadzētu ņemt ģimenes ārsta iepriekš nozīmētu pilnas asinsainas izmeklējumu ar iekaisuma rādītājiem.

 

… un ķirurgs ortopēds
Guzenko2_TS_15

Dmitrijs Guzenko par ķirurgu ortopēdu Latvijas Jūras medicīnas centrā strādā jau 21. gadu, viņa kontā ir ik gadu veiktas 850 operācijas. Lielākā daļa pacientu izvēlas ārstēties tieši pie D. Guzenko, jo zina, ka viņš savu darbu paveiks pēc labākās sirdsapziņas. Piemēram, ar atroskopisko ceļa locītavas operāciju maksimāli centīsies saglabāt bojāto menisku, to sašujot, nevis veicot tā rezekciju (bojātās daļas izņemšanu). Pasaules vadošo ortopēdu kongresos ārsts pārliecinājies par savas rīcības pareizību. Protams, izņemt bojāto meniska daļu ir vieglāk, toties, ja to saglabās, ceļa locītava spēs funkcionēt vēl daudzus gadus.

Tuvākajā nākotnē D. Guzenko iecerējis veikt meniska transplantācijas operācijas, izmantojot mākslīgo transplantātu. Ķirurgu gan sarūgtina tas, ka apmēram divus tūkstošus eiro lielās izmaksas par to gulsies uz pacienta pleciem. Pasaulē par to maksā valstu slimokases.

Protams, ne jau meniskus vien centrā operē, tiek “lāpītas” locītavu saites, veiktas ceļa endoprotezēšanas operācijas, nepareizi sagriezušos pēdu pirkstu “nolikšana” atpakaļ un citas.

Pacientam, kam nepieciešama ortopēda konsultācija, vajadzētu ņemt līdzi ģimenes ārsta nozīmētā rentgena izmeklējumu.

 

UZZIŅA

Sīkāku informāciju par iespēju konsultēties 
Sarkandaugavas ambulatorajā veselības aprūpes centrā varat iegūt:

* mājaslapā: www.ljmc.lv

* pa tālruni 67889000.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+