Latvijā
Politika

Ločmele: Sudraba – nepiemērotākais cilvēks izmeklēšanas komisijas vadīšanai 11

Foto-LETA

“Es negribu uzņemties teikt, ka visā Saeimā no Saeimas deputātiem visnepiemērotākais cilvēks šīs komisijas vadītājai ir Sudrabas kundze, bet no tiem sešiem cilvēkiem, kas ir komisijā, viņa noteikti ir visnepiemērotākais,” izdevniecības “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele pauda savu nostāju RīgaTV 24 raidījumā “Pilsētas Pulss”, komentējot Ingunas Sudrabas (NSL) iecelšanu “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatā.

Ločmele norādīja, ka pat neseni notikumi pierāda Sudrabas saikni ar oligarhiem. “Sudrabas kundze ar prieku tikko jūlijā pozēja visiem medijiem ar Jūliju Krūmiņu, kurš kopā ar Aināru Šleseru ir finansējis Laimas pasākumu Jūrmalā. Ir acīmredzams, ka viņai ir kaut kādas personiskas saites ar oligarhu vides pārstāvjiem. Tas rada aizdomu ēnu, pat, ja viņa ir bijusi principiāla valsts kontroliere,” raidījumā apgalvoja žurnāla “Ir” redaktore.

Saistītie raksti

Raidījuma viesis un komisijas loceklis Igors Pimenovs (“Saskaņa”) aizstāvēja viņa balsojumu par Sudrabu kā komisijas vadītāju, norādot, ka par Sudrabas saikni ar oligarhiem zinām tikai to, ko esam lasījuši žurnālā “Ir”. Turklāt, viņaprāt, jāizvērtē, kāpēc minēts tieši Sudrabas vārds, nevis citi politiķi. “Mēs taču nezinām, kādas vēl atklāsmes mūs gaida izmeklēšanas procesā. Nezinu, kā tika izņemtas tās rozīnes no pīrāga un kāpēc parādījās Inguna Sudraba, nevis kāds cits no esošajiem politiķiem gan opozīcijas, gan koalīcijas aprindās. Iespējams, konkrēti uzvārdi tika nosaukti tīšām, bet citi uzvārdi bija paslēpti tikai tāpēc, lai viņi netiktu sadzirdēti,” pieļauj Pimenovs.

Ločmele gan uzskata, ka Pimenova arguments nav pietiekami spēcīgs: “Tas ir ārkārtīgi vājš arguments, lai virzītu amatam cilvēku, kurš pilnīgi noteikti ir tajās sarunās pieminēts.”

LA.lv