×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Nadežda Savčenko jeb Lode – Putinam (32)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

 

Nadežda Savčenko ir atsākusi dzert ūdeni. Ko nespēja advokāti, tuvinieki un draugi, paveica slavenie Krievijas jokdari Vovans un Leksuss. Uzdodamies par Porošenko kancelejas darbiniekiem, viņi sazinājās ar Nadeždas advokātu Marku Feiginu un ar viņa starpniecību nodeva vēstuli, kurā Ukrainas prezidents savā un tautas vārdā lūdz Nadeždu pārtraukt sauso bada streiku. Tas, ka vēstule ir viltojums, noskaidrojās tikai pēc tam, kad Savčenko atbildes vēstulē jau bija izteikusi pateicību daudzajiem atbalstītājiem un paziņojusi, ka atsāk dzert ūdeni.

Nezinu, vai Vovans un Leksuss (īstajā vārdā Vladimirs Kuzņecovs un Aleksejs Stoļarovs), kas paguvuši iznest cauri Eltonu Džonu, Aleksandru Lukašenko, Mihailu Saakašvili un februārī arī Turcijas prezidentu Redžepu Erdoganu, kam piezvanīja, uzdodamies par Porošenko un Jaceņuku, ir saistīti ar Krievijas Federālo drošības dienestu un ko īsti ar šo gājienu viņi gribēja panākt, taču ar viņu gādību Nadeždas advokātiem un diplomātiem ir dotas desmit dienas.

Protams, var jautāt, kāpēc Pjotram Porošenko pašam nebija ienācis prātā uzrakstīt šādu vēstuli Ukrainas parlamenta deputātei, taču tas lai paliek prezidenta ziņā.

Bet ir arī citi labi jaunumi. Putins domāja, ka ar Savčenko būs kā ar Poļitkovsku, Ļitviņenko un Ņemcovu. Pārrēķinājās. Eiropas Parlamenta deputāti ir izveidojuši “Savčenko sarakstu”, kur Putins ir minēts kā pirmais. Sarakstā iekļauti arī Federālā drošības dienesta direktors Bortņikovs, Izmeklēšanas komitejas vadītājs Bastirkins, Krievijas delegācijas EDSO vadītājs Puškovs, Luhanskas kaujinieku vadonis Plotņickis, prokurori un tiesneši, kas piedalījās Savčenko tiesas procesā. Visiem šiem cilvēkiem EP deputāti ierosina aizliegt iebraukt ES valstīs, bloķēt viņu bankas kontus un uzlikt arestu īpašumiem, kas atrodas ES dalībvalstīs.

Turklāt Savčenko advokāts Nikolajs Polozovs, kas pārstāv tikai savas klientes intereses, tāpēc var runāt brīvāk nekā diplomāti, ir tikko atgriezies no ASV. Izrādās, Vašingtona ir ļoti labi informēta par to, ka ukraiņu virsniece tikusi izvesta slepus, nevis oficiāli ekstradēta, ka Krievijas tiesa atteikusies veikt galvenās ekspertīzes un ka ir pierādījumi, kas apliecina, ka abi žurnālisti, kuru nāvi inkriminē Nadeždai, gājuši bojā, kad viņa jau bija nolaupīta. Gan ASV valsts sekretārs Kerijs, gan viceprezidents Baidens ir paziņojuši, ka ASV neatzīst Savčenko prāvu par Krievijas iekšēju lietu un pieprasa nekavējoties viņu atbrīvot bez jebkādiem noteikumiem. Advokātam izdevies noskaidrot, ka arī četri no pieciem prezidenta kandidātiem izteikuši atbalstu Savčenko. Teds Kruss: “Krievijai ir jāatbrīvo nepatiesi apsūdzētā ukraiņu lidotāja Savčenko.” Džons Kesičs: “Aicinu Krieviju nekavējoties atbrīvot Savčenko un atgriezt viņu Ukrainā.” Hilarija Klintone: “Pievienoju savu balsi tiem, kas pieprasa nekavējoties atbrīvot ukraiņu politiķi un lidotāju Savčenko, kas nelikumīgi tiek turēta apcietinājumā Krievijā.” Bērnijs Senderss: “Visam ir savas robežas. Savčenko ir jātiek atbrīvotai.” “Trūkst tikai Trampa, taču tas šoreiz ir pat labi,” komentāra nobeigumā raksta advokāts.

Nadežda kopš bērnības ir gribējusi lidot. Un nekad nav izgājusi uz kompromisiem. Tāpēc arī armijā viņa daudziem šķita neērta – armijā jāprot līst un slēpties ierakumos. No tā viņas iesauka – Lode. Nadežda ir kareivis, taču viņa nav slepkava. Viņa ir lode, kas kalpo mieram. Patlaban vienīgie Nadeždas Savčenko ieroči ir vārds un pašas dzīvība. Pie viņas joprojām netiek ielaisti tuvinieki, diplomāti un arī mediķi. Tomēr, pat būdama cietumā, viņa ir brīvāka par tiem, kas spriež viņai tiesu. Tāpēc viņa nebaidās nāves. Un netirgojas par dzīvību.

P.S. (Papildināts 16. martā): Vakar Nadeždas Savčenko advokāti tikās ar Ukrainas prezidentu Pjotru Porošenko. Sarunas saturs pagaidām netiek izpausts, taču – kā savā “feisbuka” lapā raksta advokāts Iļja Novikovs – esot pamats optimistam.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Protams ,ka mūsu naciku troļļiem šādi raksteļi , kā sūdumušām govs pļecka!
  Tās lapsajūtā spidz un priekā vārtās!

 2. Jānis Lapiņš 14. marts, 2016 09:45
  Beinertes kundze putina takšeļiem kā kauls iespiedies rīklē! Nevar ne pakaukt ne pasmilkstēt – savos “komentāros” – nevar trīs burtus sasaistīt, kur nu vēl trīs vārdus.

 3. Tieši tāpat mūsu pērkamie žurnālisti ar putām uz lūpām aizstāvēja Pussy Riot lezbietes, kuras ālējās baznīcā.
  Ja kaut nedaudz iepazīstas ar Sevčenko personību, nu nav viņa īsti vesela ar galvu.

 4. Tieši tāpat mūsu pērkamie žurnālisti ar putām uz lūpām aizstāvēja Pussy Riot lezbietes, kuras ālējās baznīcā.
  Ja kaut nedaudz iepazīstas ar Sevčenko personību un psiholoģisko portretu,….. nu nav viņa īsti vesela ar galvu.

 5. Pirms nostāties pozā un aizstāvēt “lidotāju”, nepieciešams iepazīties ar materialiem visās valodās..arī ukraiņu..un tie ir interesanti..
  No lidošanas viņa ir noņemta, jo “personīgās īpasības nav bijušas atbilstošas”..
  Irākā bijusi strēlniece…saprotiet paši….Miera “uzturēšana” ciematos ar ložmetēju..
  Ir divi cietušie, kas spīdzināti gūstā un devuši liecības pret viņu..Viens to tiem – sagūstīts garīdznieks…
  karaspēka daļa, kur viņa “dienēja”- lauku komandiera pakļautībā esošs banditisks grupējums, kas pat formāli nebija nekādā pakļautībā..
  Lesbo sadiste ar traumētu psihi- mocekle…Turpiniet tik žēlot ukraiņus..

  • tu aizmirsi pateikt, ka viņa vēl ar cilvēku orgāniem tirgojās un zēniņus krustā sita ! nez, kuru televīziju tu skaties – RussiaToday vai Pervij kanal ar Kiseļevu ?

 6. Krievija ir pataloģiska valsts, kur galvenās vērtības ir nevis ģimene, laime un pat ne nauda, bet nogalināt, pazemot, apzagt – lai citiem klātos sliktāk, nekā pašiem. Tāpēc tāds naids pret Ukarinu. Tāpēc naids arī pret Savčenko, kas simbolizē nepakļāvību, drosmi un brīvību.

 7. Man šī sieviete šķiet ļoti nepatīkama, diemźēl….,.

 8. Fašismu šodien sauc par rašismu.

  • Русские патриоты совсем не фашисты. Просто они ненавидят тех, кто живет лучше их. То есть, почти всех.

 9. neaizstāvu slepkavas Atbildēt

  Viņa ir lode,kas kalpo mieram…cik “skaisti’pateikts.Tad kāpēc no viņas lodēm gāja bojā žurnālisti,kas nebija bruņoti un nešāva ne uz vienu.Vajadzēja uzreiz pēc saņemšanas gūstā likt lietā lodi,lai jau kalpo mieram…un problēmu nebūtu.Karš ir un paliek karš.

  • piekrītu. nevajadzēja ņemt gūstā. Kaut kāds dumji murgains raksts, kas tā Beinerte – viņai taču nav nekādas nojēgas par tiesas procesu.

 10. Savčenko badastreiku var salīdzināt ar Saharova badastreiku. Tikai Saharovs savulaik pārstāvēja pats sevi, bet Savčenko pārstāv visu ukraiņu tautu.

 11. Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs lidmašīnas katastrofu pie Smoļenskas, kurā gāja bojā prezidents Lehs Kačiņskis, ir nosaucis par terora aktu. Šo katastrofu viņš pieminēja līdzās Krievijas karam Gruzijā un konfliktam Ukrainas austrumos.

  • Vijai Beinertei ieteiktu nevāvuļot par lietām, no kurām nav nekādas nojēgas. Arī par lielu naudu šādus propagandas raksteļus nav jācep.

 12. so teroristu gremasdargi maksa tautam ar uzviju vienmer propaganda darbojas….

 13. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Mājas viesa žurnāliste Vija Beinerte. Tāds smalks žurnāliņš- kā nekā, ilgadējas trdīcijas. Un Vija Beinerte- izskatās visai smalka dāma. Vismaz tā būtu jābūt…. ko dara smalkas dāmas, viņas raksta par visnotaļ smalkām lietām. Tādām smalkām lietām, kuras izraisa patīkamas sajūtas, mīlestību,emocijas, prieku, lepnumu… Žurnālistu it kā nevarētu piespiest rakstīt par varoņiem, labām lietām, ko veikuši šie varoņi. Ko mēs no tā secinām…. visai pamatoti avoti norāda, ka ukru lidotājai, kuras varoņdarbus un paraugīpašības apraksta Beinerte, bez helikoptera vadības paneļa un svirām ir bijušas darīšanas arī ar pretējās puses karagūsteķņu ģenitāliju atskaldīsanu ar veserīti un cigarešu dzēšanu acīs pratinot. Bet protams- tās ir tikai nejēdzīgas baumas, izdomājumi un apmelojumi. To Beinerte labi zin-par varoņiem labu vai neko….

 14. kartejais beinertes murgs// REALI ukrainas ebreji nevar sadalit valsts izlaupisanas scenariju//reali visss notiek arzemju spec dienestu organizets- vadits/ reali 500000 ukrainas beglus uznemusi krievija///SAVCENKO KA BAISMIGS MURGS-

  • 500000 ukraiņu bēgļus?Tie ir tās mistiskās “krievu pasaules” pārstāvji,kuri bija ērti ieperinājušies Ukrainā un tagad spiesti zem pašu aizstāvju šāviņiem atgriezties savās ģerevņās.Smieklīgi,kad kāds krievu pasaules adepts gvelž par Krimas nāciju,kurai esot tiesības uz pašnoteikšanos un savu valsti-it kā tā “nācija “nebūtu krievi,kuriem jau ir sava valsts,tikai viņi tur negrib dzīvot,labāk vazāties pa kaimiņu zemēm un blēt par pašnoteikšanos tajās.

 15. Beinertes kundze putina takšeļiem kā kauls iespiedies rīklē! Nevar ne pakaukt ne pasmilkstēt – savos “komentāros” – nevar trīs burtus sasaistīt, kur nu vēl trīs vārdus.

 16. Kaa jums nav kauna ? Savchenko griezj genitaalijas , dzeesh acii cigaretes un nodod koordinaates par Krievu zjurnaalistiem, izniicina savu tautu Donjeckas pierobezjaa ,kas muuk neko nesaprasdami ,kas notiek tajaas dienaas ,no savaam mazdaarzinju maajaam ,ko juus zjurnaalisti par to nerunaajat ,jums ,kaa medusmaize ir Krievijas opozicionari ,kuriem ir plaana uztaisiit Maidanu liidziigi ,kaa Ukrainaa .
  Juus dziedat liidzi ASV valsts departamentam kuri loka juusu darbiibas savu intereshu deelj ,pimetot jums treknu sviestmaizi , Bet juus tachu nodot veertiibas, juus paardotat savu dveeseli ,juus iedarbinat savas dzimtas laasta pulkstenja pendeli naudas deelj . Vai juus vispaar saprotat ,ko juus darat ar savu tautu sludinot melus un ar sevi pashu ?

  • Tiem, kas skatās RT Atbildēt

   Чтобы ватникам не наскучила тема Савченко перед самым приговором, им повторно вбросили страшилку про истязаемого бандеровцами православного батюшку Владимира Марецкого. И била его бандеровка Савченко, и пытала, и на органы, хотела сдать, но тот чудесно и промыслительно спасся. Адвокаты Савченко уже несколько раз писали, что это ложь, Марецкий никогда не встречался с Надеждой. Они очень хотели допросить попа в суде, ходатайствовали, чтобы он дал показания, но прокуроры почему-то категорически возражали. Говорили, что обвинение в пытках Марецкого Савченко не предъявлено, поэтому его устные показания не относится к делу, хотя видео с его интервью приобщено и просмотрено. Так, может, для характеристики ее личности надо было пригласить? Он бы рассказал суду, какая она садистка и прокурорам было бы проще убедить суд дать ей срок побольше? Так прокуроры не захотели.
   А поп, оказывается, не потрудился согласовать даты. Его айдаровцы взяли 25 мая в день президентских выборов. Он со своей паствой громил избирательные участки с посылом “У нас тут ЛНР, не надо нам ваших украинских выборов”. Вот батюшку и передали СБУ. А Надежда Савченко в день выборов 25 мая голосовала дома в Киеве на участке по улице Драйзера. Потом вернулась ненадолго в свою вертолетную часть в Бродах, оформила отпуск, а в Луганскую область и в “Айдар” приехала только 3 июня. Так что Марецкий видел Надежду только по телевизору.
   Сейчас “Комсомольская правда” снова откопала его в Луганске и взяла свежее интервью. Он повторяет то же самое вранье про Надежду. Добавляет, что простил ее по-христиански. Ну, раз простил, то живи пока, отче, окормляй прихожан. Девятую заповедь только выучи! Не произноси ложного свидетельства на ближнего твоего.

 17. Krievi gribēja izspēlēt parasto scenāriju: nolaupīt sievieti-snaiperi, notiesāt viņu tā, lai iebiedēta atzīstas visos grēkos – cik puisīšus krustā piesitusi, cik dzīvus apēdusi utt., nofilmēt to visu un palaist zombokastē un pēc tam klusām apmainīt viņu pret savējiem. Taču izvēlējās šim scenārijam visnepiemērotāko sievieti.

 18. Free Savchenko!

 19. Modris no Krimas Atbildēt

  Kapec LA lasitaji nedoma cik daudz nevainigu civilo iedzivotaju ar tadas ukrainas patriotes artilerijas uguns korigesanu ir tikusi nogalinati ? Vina ir patriote tiem ,kuri solijas ukrainas austrumus nolidzinat ar zemi, uzcelt prieks Donbasa koncentracijas nometnes .

 20. Mazulis bāž Rotsildčūkas pakaļā Atbildēt

  Vispār Damiano Damiani filma” Lode prezidentam ” ir lieliska,cits nosaukums”čunčo,-kas vinu zin?”…

 21. eu, vamp,kotu te gvelz?? Atbildēt

  Beinerte,pirms atkalmalpar nelielu samaksu savas dumibas, paskatiestaču uzNagu- tas cilvēks ne tikai ir atraktiva lesbe(arveselu kravu psihisko slimību),bet arī Valcmansūda spelīsu objekts…kauna nav?Valcmanelatēvs bija zaglis, dels apķēžījies gībst aiz kauna,pats vecais staigā visu laiku pilla,jo ikviens kura maja trāpīja ladiņš,ar vai bez urana serdes,šim rīklipargriezīs…maz tur ko skaust..bet vel mazak ko aizstavet..

 22. Brīvību lidotājai Savčenko !!
  Brīvību lidotājai Savčenko !!
  Brīvību lidotājai Savčenko !!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+