×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Loginovam un Pečakam var nākties atstāt amatus brīvostā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilggadējam Rīgas brīvostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam un viņa vietniekam Aigaram Pečakam var nākties atstāt amatus Rīgas brīvostā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pieļāva brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Viņš norādīja, ka Rīgas brīvostai gan pagaidām nav nekādas oficiālas informācijas par tiesībsargājošo iestāžu izmeklēšanas gaitu, taču publiskajā telpā izskanējis, ka Valsts policija uz prokuratūru nosūtījuši lietu, kurā par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmatošanu mantkārīgā nolūkā aizdomās turētas divas Rīgas brīvostas amatpersonas, kuras, iespējams, ir Loginovs un Pečaks.

“Šī ir ļoti nepatīkama situācija un ostas valde lems par to. Ja prokuratūra uzskatīs, ka Ekonomikas policijas argumenti ir pamatoti, tad ostas valdei būs jālemj par Rīgas brīvostas vadību,” teica Ameriks, gan paužot, ka pagaidām ir pāragri runāt par konkrētiem lēmumiem.

Uz jautājumu, vai Loginovam un Pečakam var nākties atstāt amatus, Ameriks šādu iespēju neizslēdza. “Es neizslēdzu šādu iespēju. Es neizslēdzu šobrīd nekādu no iespējām, bet es gribētu sagaidīt prokuratūras reakciju,” teica brīvostas valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki oktobrī uz prokuratūru nosūtījuši lietu, kurā par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmatošanu mantkārīgā nolūkā aizdomās turētas divas Rīgas brīvostas amatpersonas.

Aģentūras BNS rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizdomās turētie ir Loginovs un Pečaks.

Iespējams, ir trīs epizodes, par kurām aizdomās turētas divas Rīgas brīvostas amatpersonas. Pirmkārt, tiek pieļauts, ka Rīgas brīvostas darbiniekiem tikušas maksātas prēmijas periodā, kad Ministru kabinets bija noteicis liegumu prēmiju izmaksām valsts iestādēs.

Otrkārt, Rīgas brīvosta piecus gadus ir finansiāli atbalstījusi Liepājas jūrskolu, kopumā šim mērķim atvēlot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro, kā arī Rīgas brīvosta savulaik kopā ar citām pasaules ostām piedalījusies ziedošanā atbalstam Fukušimas zemestrīcē cietušajiem, šim mērķim atvēlot 5000 latu (7114 eiro).

Šie pārmetumi izriet pēc Valsts kontroles 2013.gadā veiktās revīzijas Rīgas brīvostā.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atstās varbūt šo amatu, bet ieņems to pašu ar citu nosaukumu.Ne pirmais, ne pēdējais.

  2. Ostā jau ir tāds simtkājis izveidojies,ka kod Ušaks ar Ameriku kurā kājā gribi,gaudos visas !Ušaks RD – trešo sievu ieriktējis,ostā — otro ,bet kur tad pirmā??Rads rada galā. Jāsauc palīgā Sicīlijas mafija ar Berluskoni vai? Mūsu Kalmeiers jau baidīsies to mideni kustināt.Hūte jau 6-us gadus vazā aiz deguna un pats nosaka tiesas sēdes.Kur Stabiņa,Vaškevičs,tas no Jūrmalgeitas utt?Kādā valstī mēs dzīvojam?Apkārt vieni “zaķi”bez goda un morāles.

  3. brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.- lieto labas ziedes UN vienmer izslid no cimda ,iespejams rados ir Zutis vai Negis? !

Draugiem Facebook Twitter Google+