×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
8. janvāris, 2017
Drukāt

Loginovam villa Spānijā, bet deklarācijā tās nav (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Leonīds Loginovs. Foto - LETA

“Rīgas brīvostas” pārvaldnieks Leonīds Loginovs pērn esot samaksājis apmēram 10 tūkstošus eiro par villu nomu Spānijā. Tajā pašā laikā viņš to lietošanu neuzrāda savā amatpersonu deklarācijā, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Īpašums, kurā Loginovs mēdz atpūsties Kanāriju salās, nav uzrādīts viņa amatpersonas deklarācijā. Taču arī iepriekš tajā nebija atrodama vēl virkne citu īpašumu, tostarp automašīna “Maybach”. To visu Loginovs it kā pirms pāris gadiem mantoja no sava tēva – zvejnieka. Loginovs uz “de facto” jautājumu, “kāpēc deklarācijā nav norādīts īpašums Spānijā?” atbild: “Tāpēc, ka es to neizmantoju, es to nomāju reizēm.”

2002. gadā Loginovs par 480 000 EUR iegādājās zemi Tenerifē. Gadu vēlāk Spānijā nodibināja uzņēmumu “Tenerlat SL”. Tā kapitāls sakrīt ar iegādātās zemes vērtību. Karte internetā kā “Tenerlat SL” juridisko adresi uzrāda plašu, palmām aizaugušu zemes gabalu netālu no pludmales. Tur redzamas arī divas villas. Viena no tām būvēta nesen, jo redzama tikai jaunākajos satelīta attēlos.

Publiski pieejamajās datu bāzēs informācija par “Tenerlat SL” pēdējo reizi atjaunota 2013. gadā. Uzrādīts, ka tobrīd Loginovs bija šī uzņēmuma īpašnieks. Pats Loginovs to noliedz, sakot, ka jau sen viņam “Tenerlat SL” nepiederot. Tāpat reģistros atrodams, ka “Tenerlat SL” vadītaja ir Loginova sieva Irina Gorbatikova – Bondarenko. Taču Loginovam par uzturēšanos šajos īpašumos esot jāmaksā.

“Tie ir bankas pārskaitījumi. Es pārskaitīju pagājušajā gadā, ja nemaldos, 10 000 EUR uzņēmumam, jo tās mājas pieder uzņēmumam. Tās ir vairākas. Es būvēšu vēl divas mājas tur,” norāda Loginovs.

Tā kā Loginova ģimene ir diezgan liela, nav zināmi visi tai piederošie īpašumi. Turklāt arī pats Loginovs īpaši necenšas tos izcelt. Savulaik “de facto” atklāja, ka Loginovam daļēji pieder kāda Singapūras kompānija. Tā brīnumainā veidā pat ieguva zemes brīvostā – Spilves pļavās. Vēlāk Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs secināja, ka Loginovs tomēr neesot nokļuvis interešu konfliktā, jo līgumu par Spilves pļavu iznomāšanu Loginova firmai parakstījis viņa vietnieks Aigars Pečaks.

Pečaka paraksts stāv arī uz dokumenta, kas Brīvostai vēlāk sagādāja pamatīgus tēriņus. Proti, Brīvostai par vairāk nekā vienu miljonu eiro nācās uzbūvēt noliktavas kādam uzņēmumam tikai tāpēc, ka iepriekš, iespējams, pieņemti prettiesiski lēmumi. To šobrīd izmeklē Ekonomikas policija.

“Loginova kungs nekad nelūdz parakstīt. Ja Loginova kungs ir uz vietas, tad vēršas pie Loginova kunga, ja nav, tad pie manis,” par to, kurus dokumentus, kurš no abiem kungiem paraksta, skaidro Pečaks.

Par parakstītiem rīkojumiem, ko prokuratūra uzskatīja par ziedojumiem, kā arī prēmiju izmaksām Pečakam un Loginovam nācās sēsties uz apsūdzēto sola. Taču ne uz ilgu laiku. Dažu mēnešu laikā pirmās instances tiesa abus attaisnoja.

“Ja ar Latvijas Republikas tiesas lēmumu ir paziņots, ka šie divi cilvēki šajos konkrētajos gadījumos ir absolūti nevainīgi, tas droši vien nozīmē, ka šie cilvēki ir nevainīgi un viņi var tālāk turpināt savu darbu pārvaldē,” pārliecināts ir Rīgas mērs, “Rīgas brīvostas” pārvaldes valdes loceklis Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Apmēram 30 cilvēkiem tomēr nāksies zaudēt darbu brīvostā. Tas saistīts ar uzsākto reorganizāciju. Atlaisto vidū nebūs ne Loginovs, ne Pečaks. “de facto” rīcībā esošā informācija liecina, ka atlaižamo sarakstā nav Loginova ģimenes locekļi un vēl virkne citu personu, par kurām mediji ziņojuši, ka tām amats Brīvostā izveidots speciāli. Vienīgā plašāk zināmā persona, ko atlaidīs, ir bijušā politiķa Kārļa Leiškalna sieva Anita. Viņa līdz šim vadīja Brīvostas sabiedrisko attiecību departamentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. kā mērnieku laikos nekas nemainās

  2. Kad oligarhs ieiet šinī kategorijā (kā Lembergs, Kargins, Šķēle, Krūmiņš, Gailis, utt) tad valdība vairs neiedrošinājas tam ķerties klāt.

  3. Un no valsts instancēm nav dzirdams ne vārds. ne par maybachu, ne par citām lietām. turpinu fascinēties. un šitie āksti vēl krata pirkstu un saka, ka ir jāmaksā nodokļi.

  4. Mja, liels nabaga zaglis.

  5. no malas skatoties Atbildēt

    Kā tie lielie zagļi, kampēji kā lembergs , šķēle, šlesers un daudzi citi nelietīgie izdzimteņi māk apzagt, apčakarēt Latvijas tautu ???

  6. tātad: kāpēc pārējai tautai jābūt entuziasmam maksāt nodokļus ??

Draugiem Facebook Twitter Google+