×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Loginovs: ne valstij, ne Rīgas ostai neesmu nodarījis neko sliktu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs uzskata, ka ne valstij, ne ostai nav nodarījis neko sliktu. Viņš arī uzsvēra, ka Rīgas brīvostas komandā pašlaik strādā labi speciālisti un viņa vietā amatā var nākt jebkurš, lai šo darbu darītu tālāk.

Loginovs norādīja, ka politiķi joprojām vēlas panākt viņa atbrīvošanu no amata, tomēr šajā jautājumā nevar panākt konsensusu. “Kas man tur ko turēties pretim? Politiķi šajā jautājumā vienkārši nevar panākt konsensusu. Labi, ka mums pašvaldību un parlamenta vēlēšanas notiek pamīšus. Piemēram, es pašlaik nedomāju, ka “Vienotība” mani vēlētos noņemt no šā amata. Var jau būt, ka es nepatīku kādam “Vienotības” sponsoram, bet es to īsti nejūtu. Mums ar šo politisko spēku ir koleģiālas un konstruktīvas attiecības. Turklāt, lai mani noņemtu no amata, jābūt iemeslam. Tāda nav. Es ne ostai, ne valstij neko sliktu neesmu izdarījis. Tikai labu,” teica Loginovs.

Viņš minēja, ka viens no politiķiem, kurš grib viņu dabūt prom no darba Rīgas brīvostā, ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. “Atnāk jaunais ministrs Sprūdžs un paziņo – pirmais jautājums darba kārtībā ir par to, kā Loginovu dabūt ārā no ostas,” sacīja Loginovs. “Es ar viņu [Sprūdžu] nemaz netaisos sadzīvot. Es viņu ne redzu, ne dzirdu, ne gribu redzēt. Vakar viņš nebija nekas un arī pēc savu pilnvaru beigām nekas nebūs,” klāstīja Loginovs.

Viņš pauda pārliecību, ka tiem cilvēkiem, kas viņu negrib redzēt darbā Rīgas brīvostā, Loginovs nepatīk un tādēļ viņi mēģina viņu no amata dabūt prom. “Ja kādam kāds cilvēks vienkārši nepatīk, tad pie vainas nav attieksme. Cilvēkiem arī strīdoties nevar rasties nepatika vienam pret otru. Nepatika var rasties, ja kāds to pasūta. Visi meklē variantus un metodes, lai mani dabūtu nost no amata. Tas ir tīrs pasūtījuma darbs, ko ir pasūtījuši triju partiju sponsori. Tie uzskata – ja es no šejienes aizvākšos, būs vai nu sliktāk, vai arī nebūs nekā. Viņi vienkārši grib sačakarēt Rīgas ostu, bet nezina, ar ko sākt. Pirmais acīmredzot ir dabūt no ostas ārā Loginovu,” pastāstīja Loginovs.

Vēlmi dabūt viņu prom no darba Rīgas brīvostā Loginovs saistīja ar politiķu labuma gūšanu. “Ja Rīgas ostai klāsies sliktāk, citam klāsies labāk, jo bizness aizies, piemēram, uz Klaipēdu, Tallinu vai citu ostu. Kotlete uz šķīvja ir tikai viena. To var godīgi sagriezt katram pa gabaliņam vai arī visu paņemt sev. Katrs uzņēmējs grib šo kotleti tikai sev vienam. Kāpēc gan tiem jādalās ar kādu citu?” jautāja Loginovs.

Vienlaikus viņš atzina, ka vecuma dēļ viņš pašreizējo darbu vairs nespēj darīt tikpat enerģiski kā agrāk. “Es jau daudziem politiķiem esmu teicis, ka man jau vairs nav īstais vecums šādam darbam. Nav man vairs tie 40 gadi, kad es varēju vicināt rokas un kaut ko enerģiski darīt. Diemžēl vecums dara savu. Es biju spiests pārtraukt lietot alkoholu, jo man nenormāli sāka sāpēt galva. Kā smejies, vecums nenāk viens. Patlaban vilciens ir palaists, Rīgas brīvostas komandā strādā labi speciālisti, un manā vietā nupat var nākt jebkurš, lai šo darbu darītu tālāk. Kravu apgrozījums no tā nesamazināsies. Tomēr daži uzņēmēji atnāk un saka – zini, paliec, pabeigsim šo projektu un vēl vienu… Tā mēs ar šiem uzņēmējiem turpinām sadarboties un palīdzēt, cik nu osta var,” informēja Loginovs.

Viņš uzsvēra, ka ir ieinteresēts uzņēmēju, ar kuriem sadarbojas Rīgas brīvosta, attīstībā. “Nav tā, ka mēs viņiem [uzņēmējiem] maitātu dzīvi. Es pat personīgi esmu ieinteresēts, lai viņiem klātos labāk, jo man par to maksā algu. Ja uzņēmējiem ir lielāks apgrozījums, man par to ir lielāka prēmija. Turklāt šie uzņēmēji zina, ka es ar savām metodēm varu panākt konkrētas lietas. Viņi arī zina, ka man ir kontakti valdībā un domē. Protams, man ir arī savas intereses – jo, kā jau teicu, ja ostā lielāks kravu apgrozījums, attiecīgi lielāki ieņēmumi, arī mana alga ir lielāka. Arī valstij no tā ir interese. Jo vairāk kravu nāk, jo valstij lielāki ienākumi,” pavēstīja Rīgas brīvostas pārvaldnieks.

“Reiz kāds no “zatleristiem” [Reformu partijas pārstāvjiem] teica, ka kravu apmēram ostā nav nozīmes… Šādus vārdus var teikt tikai pilnīgs muļķis, kaut arī starp viņiem ir daudz labu cilvēku. Es sevi laiku pa laikam, braucot uz darbu, atkal un atkal pieķeru pie domas – bļāviens… atkal. Nu negribu vairs… Dažkārt gribu vienkārši uzrakstīt atlūgumu [Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam, Rīgas vicemēram Andrim] Amerikam un pateikt visiem – sveiki! Ziniet, kāds ir mans sapnis? Nopirkt katamarānu un aizbraukt tālu, tālu,” klāstīja Loginovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Daudzi nevar atlauties braukt ar autobusu tādēļ ka ir dārgas biletes,bet tāds loginovs sapņo par katamarāna pirkšanu.Tamdēļ jau turas pie siltās vietiņas brīvostā…Naudiņa nāk griezdamās…

Draugiem Facebook Twitter Google+