×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. maijs, 2013
Drukāt

Loginovs saskata lielu potenciālu sadarbībai ar Turkmenbaši ostu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas brīvostai ir liels sadarbības potenciāls ar Turkmenbaši ostu, turklāt jau tuvākajā laikā Baltijas jūrā varētu braukt arī kuģis zem Turkmenistānas karoga, aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas pārvaldes vadītājs Leonīds Loginovs.

“Viņiem ir grandiozs plāns attīstībai. Viņi grib piesaistīt acīmredzot mani un speciālistus, lai viņiem sniedz konsultācijas un palīdz šo programmu īstenot,” Turkmenbaši ostas attīstības plānus raksturoja Loginovs.

Turkmenistānu interesē arī kuģošana un kuģu būve. “Viņi grib arī vienu savu kuģi uz Baltijas jūru aizsūtīt. Kuģot zem Turkmenistānas karoga. Uz to mēs pozitīvi skatāmies. Tuvākajā laikā es skatīšos, vai varam Rīgā to kaut kur izvietot, lai tas varētu kuģot pa Baltijas jūru.” Pēc Loginova teiktā, Rīgas brīvosta savukārt varētu piedāvāt savus velkoņu pakalpojumus vai līdzēt ar kuģu būvi.

“Viņiem programma ir mērāma miljardos dolāru. Mums visa Rīgas osta tik daudz nemaksā,” turkmēņu plānu apmērus ieskicēja Loginovs.

Turkmenistānas prezidents Gurbanguli Berdimuhamedovs pats aicinājis Loginovu doties līdzi Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vizītē uz Turkmenistānu. “Viņiem ir vajadzīgs mūsu potenciāls, prezidents [Berdimuhamedovs] pats apmeklēja Rīgas ostu pagājušajā gadā. Viņš sešas stundas pavadīja Rīgas ostā, sešas stundas viņu vadāja, rādīja no dažādiem sīkumiem līdz globālām lietām. Viņam tas viss patika.”

Tagad Loginovs uz Rīgu ielūdzis plašu turkmēņu delegāciju.

LETA jau ziņoja, ka Valsts prezidents šonedēļ ar plašu delegāciju bija devies oficiālā vizītē uz Turkmenistānu. Vizītes laikā viņš viesojās arī Turkmenbaši ostā. Savukārt Berdimuhamedovs, pērn septembrī viesojoties Latvijā, apmeklēja Rīgas brīvostu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+