×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Loģistikas nozarē šogad valdīja stabilitāte

Foto-LETAFoto-LETA

Kopumā loģistikas nozarē 2012.gadā valdīja stabilitāte, ko gan nevarētu teikt par katru segmentu un sezonu atsevišķi, jo, piemēram, jūras konteineru pārvadājumos no Ķīnas gada sākumā bija straujš cenu kāpums, bet gada otrajā pusē cenu kritums, biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja Loģistikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

Jūras konteineru pārvadājumos līdz ar to 2012.gadā bija fiksēta spēcīga viļņošanās, bet gala rezultāts nulle.

Autopārvadājumos savukārt bijis vērojams stabils pieprasījums visu gadu, un ažiotāžu izraisīja tikai Eiropas Savienības muitas izvirzītās prasības eksporta un tranzīta kravu kontrolei, kuras Latvija centās izpildīt ar uzviju, bet tajā pašā laikā Lietuva pārāk nesteidzās un priecājās par kravu pārvadājumu maršrutu pārorientēšanos savā virzienā, secina eksperts.

2013.gadā gaidāmas aktivitātes Krievijas un NVS valstu dzelzceļa tirgus pārdalē, jo, mainoties ritošā sastāva izmantošanas principiem no kopējā parka uz privāto un pastiprinoties valsts dzelzceļa kompāniju centieniem izveidot vienotu operatoru, tiek iniciēti arī pārgrupēšanās procesi citiem tirgus dalībniekiem. “Cerams, ka “Latvijas Dzelzceļš” izmantos šo situāciju, lai nostiprinātu savas pozīcijas kā prioritārs partneris,” uzsver Tauriņš.

Pēc Krievijas uzņemšanas Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) esot vērojama tendence, ka iekšējā tirgus aizsardzībā tiek izmantots administratīvais resurss un tas ietekmē kravu maršrutus un loģistikas risinājumus. Piemēram, spēkā stājušies noteikumi par specifisku preču pārvietošanu pāri robežai tikai konkrētos robežpunktos.

“Šī tendence nākamgad, visdrīzāk, tikai pieaugs. Ņemot vērā, ka šobrīd noliktavu platību aizpildījums Latvijā ir normalizējies biznesa, kas saistīts ar Krieviju, iespaidā, mums jābūt uzmanīgiem,” uzsver eksperts. Šajos apstākļos būtisks ir visu Latvijas valsts pārvaldes institūciju un organizāciju motivēts atbalsts, kā tas esot bijis jūtams 2009.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+