LOK cer uz vietējiem ražotājiem
 0

“Par lielu peļņu nevar domāt, taču ceram uz ražotāju patriotismu,” Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība cer, ka iepirkuma konkursos uz Latvijas sportistu apģērbšanu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pieteiksies vietējie ražotāji.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Veselam
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17
Lasīt citas ziņas

Viens konkurss jau beidzies – siltos apģērbus Latvijas delegācijai piegādās Somijas uzņēmums “Halti”, bet vēl paredzēti trīs iepirkumi – par parādes tērpiem, sporta/iesildīšanās un brīvā laika apģērbu, kā arī ziemas apaviem. “Divi līdz četri Latvijas uzņēmumi ir gatavi ražot trikotāžas apģērbu. Ceru, ka viņi būs patrioti un pieteiksies, jo no peļņas gūšanas viedokļa nav izdevīgi taisīt tik mazu pasūtījumu,” vakar preses konferencē atzina LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmo konkursu, kurā pieteicās un uzvarēja tikai viena kompānija – “Halti”, vērtēs gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, gan Iepirkumu uzraudzības birojs. Aizdomas radīja arī tas, ka iepirkuma konkursa nolikumā paraugam ievietotās tērpu skices bija tādas pašas kā “Halti OY” jaunajā ziemas katalogā. Sabiedrība par atklātību “Delna” izplatījusi paziņojumu, ka pārkāpumus iepirkuma procedūrā nesaskata. “Tā ir apzināta nomelnošanas kampaņa,” runājot par pagājušajā nedēļā izskanējušajiem pārmetumiem LOK, paziņoja Vrubļev-skis, gan neminot, ko tieši uzskata par tās organizatoriem.


Latvijas olimpiešu tērpos dominēs dzeltenā un brūnā krāsa. “Pasaulē apģērbu dizaina tendences mainās. Valstu atribūtika un simboli nav tas pats, kas apģērba dizaina radīšana. Latvijas olimpiešiem ir bijuši sarkanbaltsarkani un arī melnbalti tērpi. Tas vienmēr ir gaumes jautājums,” norādīja dizainers Gvido Zālītis, kurš piedalījās koncepcijas izstrādē, par pamatu izvēloties piecus Latvijas ainavas elementus – ūdeņus, mežus, laukus, sauli un cilvēkus. Viņaprāt, sportisti kalpo arī kā vides reklāma, tāpēc viņiem jābūt pamanāmiem. Sportisti agrāk LOK esot norādījuši, ka arī vairāku citu valstu atlētiem ir līdzīgi tērpi un savējos pa gabalu nevar pazīt. Arī tas bija arguments, lai domātu par toņiem, kas līdz šim nav izmantoti. “Gribam, lai mūs pamana un novērtē kā drosmīgus tērpu dizaina inovācijās,” piebilda Zālītis.

2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs Latvijas sportistiem parādes un brīvā laika tērpus darināja Igaunijas kompānija, ko kritiski vērtēja Latvijas modes māksliniece Natālija Jansone. LOK to iegaumēja un šoreiz uzticēja viņai veidot tērpu skices. “Prieks, ka ir radīta kopīga koncepcija, nevis sporta tērpiem viens dizains, brīvajam laikam cits. Karogs ir svēta lieta, nevajag tajā ietīties. Arī dzeltenā un brūnā ir tautiskas krāsas,” teica N. Jansone.

Vrubļevskis atklāja, ka apģērbu izmaksas būs 900 – 1000 latu vienam cilvēkam. Paredzams, ka Latviju pārstāvēs ap 50 sportistu, bet, ieskaitot vadību, trenerus un apkalpojošo personālu, delegācijā būs vairāk nekā 120 cilvēku. Olimpiskās spēles Sočos risināsies nākamā gada februārī.