×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

LOK groži paliek Vrubļevska rokās

LETALETA

Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā piektdien vēlēšanās saglabāja organizācijas prezidenta amatu.

Vrubļevskis balsojumā saņēma 62 balsis, bet otram amata pretendentam Jānim Kolam bija 31 atbalstītājs. Pēc ieilgušas diskusijas par balsošanas formātu sesijā nolēma, ka balsošana būs aizklāta.

LOK ģenerālsekretāra amatu vēlēšanās ieguva Žoržs Tikmers ar 77 balsīm, apsteidzot 13 balsis ieguvušo Gundaru Upenieku. Savukārt par LOK viceprezidentiem LOK locekļu balsojumā kļuva Einars Fogelis un Jānis Mežeckis.

Pēc ievēlēšanas Vrubļevskis pateicās par uzticību un pauda pārliecību, ka turpmāk visa sporta sabiedrība strādās kopā neatkarīgi no katra favorītiem balsojumā. “Solos darīt vēl vairāk, labāk un kopā ar visiem, lai pēc nākamajām divām olimpiskajām spēlēm Sočos un Riodežaneiro mēs būtu vēl priecīgāki nekā pēc Vankūveras un Londonas [olimpiskajām spēlēm],” teica Vrubļevskis.

LOK prezidents ir pārliecināts, ka organizācijai vispirms ir jābūt skaidriem mērķiem un tikai tiem jāpakārto finanses. Viņš solīja izmantot savas zināšanas un prasmes, lai LOK palīdzētu sportistiem sasniegt augstākos mērķus. Vrubļevskis uzsvēra, ka LOK nav sporta ministrija, tādēļ nevar atrisināt jautājumus, kas jārisina varas gaiteņos vai bankās. Taču par pagodinošu Vrubļevskis nosauca situāciju, ka Latvijā jebkurā sporta dzīves jautājumā piesauc LOK.

Debatēs pirms vēlēšanām Vrubļevska kandidatūras atbalstītāju vidū bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Ventspils mērs Aivars Lembergs. Rāviņš atzinīgi novērtēja reģionālo olimpisko centru izveidošanu, savukārt Lembergs sacīja, ka krīzes gados no LOK vadības nevarēja prasīt lielāku finansējumu. Lembergs mudināja nesteigties ar ārdīšanu un iespējamās pārmaiņas rūpīgi apdomāt. Arī LOK goda prezidents Vilnis Baltiņš aicināja darboties uzmanīgi, lai LOK kuģis varētu peldēt arī turpmāk. Baltiņš norādīja, ka LOK nav uzņēmums un nevar tāds būt, tādēļ Olimpiskajai komitejai nav jādarbojas pēc šovbiznesa likumiem.

Turpretim kā Kola atbalstītājs LOK iepriekšējo vadību kritizēja Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis, paužot neapmierinātību ar LOK komisiju darbu, kas ļauj organizācijas budžeta sadalē atstāt pelēkās zonas ar būtiskiem finanšu līdzekļiem. Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis mudināja izveidot jaunu LOK komandu, jo līdzšinējie vadītāji nav spējuši gūt politisku atbalstu lielākam finansējumam. Savukārt Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes loceklis un valsts čempionvienības “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups minēja, ka jebkurš LOK prezidents, kurš amatu iegūst konkurences cīņā, ir spēcīgāks nekā vienatnē kandidējoša persona. Jaunups mudināja LOK vairāk domāt par organizācijas mērķiem, nevis niansēm. Kols ir Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents.

Balsojumā uz LOK ģenerālsekretāra amatu pretendēja līdzšinējais LOK viceprezidents Žoržs Tikmers un SIA “Sportlat” valdes priekšsēdētājs Gundars Upenieks, kurš iepriekš karjerā startēja Latvijas biatlona izlasē un darbojās Latvijas Biatlona federācijā. Trešais pretendents uz ģenerālsekretāra amatu Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems savu kandidatūru pirms vēlēšanām atsauca, motivējot savu rīcību ar sporta sabiedrības negatavību pārmaiņām. Savukārt balsojumā par viceprezidentu amata kandidātiem atbalstu ieguva līdzšinējais LOK ģenerālsekretārs Fogelis un Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Mežeckis.

Tiesības piedalīties balsojumā par LOK vadību bija organizācijas individuālajiem locekļiem un 34 olimpisko sporta veidu federāciju 67 apstiprinātiem pārstāvjiem. Asamblejas dalībnieki iepriekš nobalsoja, ka LOK turpmāk var būt ne vairāk kā 34 individuālo locekļu. Otrs piedāvājums bija ļaut darboties ne vairāk kā 67 individuālajiem locekļiem. LOK individuālo locekļu sarakstā federāciju pārstāvji 33 personas ievēlēja no 45 kandidātiem.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidenta amatā četrus termiņus bija Vilnis Baltiņš, bet no 2004.gada organizācijas prezidenta pienākumus veic Vrubļevskis. Pirms piektdien notikušā balsojuma Vrubļevskis nolika prezidenta pilnvaras.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+