×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

LOK šogad tērēs 11 miljonus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis lidostā "Rīga", atgriežoties no Soču olimpiskajām spēlēm, kur notiek Soču olimpiskā medaļnieka un skeletonistu komandas svinīga sagaidīšana.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālās asamblejas gadskārtējā sesijā apstiprināts, ka LOK budžets šim gadam būs 11 041 477 eiro.

Tas ir par miljonu mazāks nekā pērn. “Mums vajadzēs papūlēties, lai trūkstošos līdzekļus piesaistītu no citiem avotiem, taču esmu pārliecināts, ka izdosies,” teic LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Budžeta samazinājums pēc olimpiskajām spēlēm jau ierasts, tādēļ pagaidām neceļam trauksmi, bet apzināmies, ka nāksies daudz vairāk un ciešāk strādāt ar finansējuma piešķīrējiem – valdību un sponsoriem.” LOK budžetu papildina arī Starptautiskā olimpiskā komiteja un pašu saimnieciskā darbība.

LOK galvenajām programmām, sagatavojot Latvijas sportistus olimpiskajām spēlēm, budžetā ieplānoti 1 833 060 eiro. Šajā summā ietilpst arī nauda programmai “Soči 2014” – ziemas olimpiskajām spēlēm, kurās latvieši izcīnīja pa divām sudraba un bronzas medaļām. Pēc diviem gadiem būs vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro, jau nākamgad – Eiropas pirmās spēles Baku. Savukārt jaunatnes programmām atvēlētie 284 160 eiro noderēs sportistu sagatavošanai pasaules jauniešu otrajām olimpiskajām spēlēm šovasar Ķīnā, Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādei 2015. gadā Austrijā un Lihtenšteinā, tāpat LOK organizētajiem sporta pasākumiem pašu mājās. 1 102 030 eiro saņems nacionālās sporta federācijas un savienības, bet LOK budžeta prāvākā daļa paredzēta deviņu reģionālo un sporta veidu olimpisko centru modernizācijai un attīstībai, kā arī valsts galvoto kredītsaistību izpildei un nomas maksājumiem par LOK īpašumā esošajām olimpisko centru ēkām un zemi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. knapi aldonim algai!!! a pa ko trenēsies?

  2. Sportam naudas pa pilnam, bet valsts aizsardzībai tās trūkst, pat nevar dalības maksu NATO samaksāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+