×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
12. decembris, 2016
Drukāt

LOK: Tas ir Savicka personīgais viedoklis, atbalstām Dukurus (8)

Foto - Juris Bērziņš-SomsFoto - Juris Bērziņš-Soms

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nekomentēs Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidenta un AS “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka nievājošos izteikumus par Latvijas skeletonistiem Dukuriem, kuri svētdien paziņoja, ka nepiedalīsies 2017.gada pasaules čempionātā, ja tas notiks Krievijā.

Savickis intervijā Krievijas ziņu portālam “Life.ru” sacījis, ka viņam nepatīk, ja politiku jauc kopā ar sportu, pieļaujot, ka Dukuri ir sliktā sportiskā formā, tāpēc negrib braukt uz nākamā gada februārī Sočos plānoto pasaules čempionātu. Tāpat Savickis aicinājis Dukuriem veikt dopinga analīzes, uzskatot, ka viņiem nav veiktas normālas pārbaudes.

LTS prezidents arī apgalvojis, ka skeletona sacensības apmeklē ne vairāk par 15-17 skatītājiem, bet 99,9% Latvijas cilvēku Dukurus līdz viņu paziņojumam par boikotu nemaz nepazina.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs savā “Twitter” kontā pirmdien aicināja LOK Ētikas komisiju reaģēt un izvērtēt Savicka izteikumus par Dukuriem.

“LOK principiāli nekomentēs Savicka izteikumus, jo domājams, ka tas ir viņa personīgais, ne LTS prezidenta, vai Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāja viedoklis,” aģentūrai LETA sacīja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pagaidām nav plānota arī Savicka izteikumu izvērtēšana LOK Ētikas komisijā. “LOK prezidents Aldons Vrubļevskis šos Savicka izteikumus pārrunāja ar Ētikas komisijas priekšsēdētāju Raimondu Rublovski, taču šobrīd nav plānots, ka LOK Ētikas komisija varētu dot savu slēdzienu,” skaidroja Mālmeisters, piebilstot, ka gadījumā, ja parādās kāda jauna informācija, jo Latvijas mediji šo situāciju plaši atspoguļo, nav izslēgts, ka Savicka teiktais tomēr tiek vērtēts.

Savukārt komentējot Latvijas skeletona komandas lēmumu boikotēt pasaules čempionu Sočos, LOK norāda, ka respektē sportistu lēmumu.

“LOK šajā gadījumā paļaujas uz Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) viedokli, kas arī respektē Dukuru lēmumu. LOK respektē un atbalsta Dukuru lēmumu boikotēt pasaules čempionātu tieši Krievijā, nevis pasaules čempionātu kā tādu. Sportisti, ņemot vērā dažādus apstākļus, ir tiesīgi paši pieņemt šādus lēmumus,” norādīja LOK pārstāvis.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas skeletona komanda svētdien paziņoja, ka boikotēs februārī gaidāmo pasaules čempionātu, ja tas norisināsies Krievijā, kura tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Skeletona komandas pārstāvji jau iepriekš publiski nebija slēpuši ideju boikotēt pasaules čempionātu, turklāt iespēju nebraukt uz planētas meistarsacīkstēm pieļāva arī citu valstu sportisti.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir ieteikusi ziemas sporta veidu federācijām sacensības no Krievijas pārcelt uz citām vietām. SOK, piemērojot sankcijas, apņēmās neorganizēt un neatbalstīt Krievijā paredzētās sacensības. Sākotnēji šīs sankcijas tika piemērotas līdz šī gada beigām, bet nupat tās pagarināja uz nenoteiktu laiku.

Pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā Sočos jānorisinās 2017.gada februāra otrajā pusē.

Martins Dukurs ir iepriekšējo divu gadu pasaules čempions, turklāt savas karjeras laikā 32 gadus vecais sportists planētas meistarsacīkstēs triumfējis četras reizes. Tāpat viņš 2010.gadā Vankūverā un 2014.gadā Sočos izcīnīja olimpisko spēļu sudrabu. Zīmīgi, ka abas reizes šajās Olimpiādēs ceturtais palika Tomass Dukurs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Pareizs leemums LOK.

  2. Godātam sirmgalvim Savickim nu jau gan pienācis pēdējais brīdis pārvērtēt pašam sevi un atgriezties savā uzdotajā algas darbā Gazproma dīvanā.

  3. Godātam sirmgalvim Savickim nu jau gan pienācis pēdējais brīdis pārvērtēt pašam sevi un atgriezties savā uzdotajā darbā Gazproma dīvanā.

  4. LOK no bailēm slapjums… kā nekā DINAMO šefs un vēl liels naudasmaiss!

  5. Tas ir chekista viedoklis – jaaizpatiik saviem bijushajiem un tagadeejiem priekshniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+