Kultūra
Teātris un kino

Lokarno festivālā šogad fokuss uz Baltiju 1

Publicitātes foto

Lokarno starptautiskajā kinofestivālā Šveicē 4. augustā sākas programma “First Look”, kura šogad koncentrē uzmanību uz Baltijas valstīm, pastāstīja Nacionālā kino centra (NKC) speciāliste Kristīne Matīsa.

Prezentēšanai Eiropas kinoindustrijas profesionāļiem atlasītas sešas gandrīz gatavas filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Abas Latvijas spēlfilmas top Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – režisores Madaras Dišleres “Paradīze ’89” (producē studija “Tasse Film”, kopražojums ar Vāciju, pirmizrāde 2018. gada februārī) un režisora Dāvja Sīmaņa filma “Tēvs Nakts” (līdz šim pazīstama ar darba nosaukumu “Puika ar suni”, producē “Mistrus Media”, kopražojums ar Luksemburgu, pirmizrāde 2018. gada septembrī).

Interesanti, ka Lietuvu un Igauniju platformā “First Look” pārstāv producentu kompānijas, kas dažādos projektos veiksmīgi sadarbojušās ar Latvijas kolēģiem, – igauņu “Allfilm” piedāvā režisora Lauri Lagles topošo filmu Portugal, Rīna Sildos no studijas Amrion – Monikas Sīmetsas filmu “The Little Comrade”; Lietuvu pārstāv Latvijā ļoti labi pazīstamā Uļjana Kima ar režisora Mantas Kvedaraviča filmu “Stasis” un studijas “Ironcat” kopražojums ar Brazīliju “El Padre Medico” (režisors Vītautas Puidokas).

Jau ziņots, ka Lokarno festivāla konkursa programmai šogad atlasīta Lailas Pakalniņas jaunākā dokumentālā filma “Zirdziņ, hallo!” ( Hello Horse), Baltijas klātbūtni festivālā kuplina arī lietuviešu režisors Kristijons Vildžūnas, kurš uzaicināts strādāt programmas Pardi di Domani žūrijā. Lokarno festivāla norisēs aktīvi piedalās arī Baltijas valstu galveno kinoinstitūciju vadītāji – Edīte Seppa no Igaunijas Filmu institūta, Rolands Kvietkausks no Lietuvas Kino centra un Latvijas Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Saistītie raksti

Lokarno festivāls ir viens no Eiropā vecākajiem, dibināts 1946. gadā un šogad notiek jau septiņdesmito reizi. Lokarno programmās uz starptautiskas skatuves savulaik debitējuši Džims Džārmušs, Atoms Egojans, Milošs Formans, Aleksandrs Sokurovs, Bela Tārs, Abass Kiarostami, Gass van Sants, Fatihs Akins un citi šobrīd ievērojami autorkino režisori.

Jau septīto gadu Lokarno festivālā darbojas iniciatīva “First Look”, kuras ietvaros producenti un režisori iepazīstina industrijas profesionāļus, izplatīšanas aģentus, finansiālā atbalsta fondu pārstāvjus un festivālu programmētājus ar īpaši atlasītām, pēcapstrādes stadijā esošām filmām.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Svētku koncertā izskanēs desmit nozīmīgākās un iedvesmojošākās dziesmas
17 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Iznācis Latvijas operas un baleta izrāžu scenogrāfijai un kostīmiem veltīts albums
18 stundas
LE
LETA
Kultūra
Magrita glezna izsolē nopirkta par 23,8 miljoniem eiro
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa

Laukos
Firma Liepājā, īpašnieki – Krievijā, uz kuģa – ukraiņi un krievi. Kā zvejnieki kļūst par shēmotāju ķīlniekiem
51 minūtes
ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
1 stunda
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
2 stundas