“Lokomotiv” papildlaikā pirmo reizi pieveic “Lev” 0

Pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērijas spēlēs otrdien izcīnīja latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvētā Jaroslavļas “Lokomotiv” vienība, kas ar 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā savā laukumā pārspēja Čehijas klubu Prāgas “Lev”.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Uzvaras vārtus 19 sekundes pirms pirmā pagarinājuma beigām guva Sergejs Plotņikovs.

Pirms tam otrās trešdaļas piektajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Jirži Novotnijs, bet trešdaļas 15.minūtē mazākumā neizšķirtu atjaunoja Jegors Jakovļevs. Trešdaļas priekšpēdējā minūtē ar gūtiem vārtiem vairākumā vadību “Lev” komandai vēlreiz dāvāja Neitans Oistriks, taču arī šoreiz laukuma saimnieki atspēlējās, kad sešas minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlās Sergejs Koņkovs.

Jaroslavļas klubs pirmoreiz šajā sērijā vienā mačā prata gūt vairāk par vieniem vārtiem.

Rēdlihs darbojās savas komandas otrajā maiņā, nospēlējot 16 minūtes un 22 sekundes. Viņš veica trīs metienus pa vārtiem, nopelnīja divu minūšu noraidījumu, izpildīja vienu spēka paņēmienu un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu.

Savukārt Sprukts bija iekļauts mājinieku ceturtajā maiņā, nospēlējot pārliecinoši mazāko spēles laiku komandā – pirmajā trešdaļā viņš uz ledus pavadīja 48 sekundes, bet pēc tam uz ledus devās vēl tikai otrajā trešdaļā, kas nospēlēja minūti un divas sekundes. Statistikā uzbrucējs neatzīmējās.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Lev” atrodas vadībā ar 3-1. Nākamais mačs ceturtdien notiks Prāgā.

Tikmēr Austrumu konferences finālsērijā spēkiem mērojas Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” komanda un Magņitogorskas “Metallurg” vienība. Pašlaik sērijā ar 2-1 vadībā atrodas “Metallurg”.

Šīs vienības savā starpā ceturto reizi spēkosies trešdien Ufā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas “Dinamo”, bet šogad – Omskas “Avangard”. Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.