×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

“Lokomotīvei” liedz iebraukt Polijas ekstralīgā

lokomotive.lvlokomotive.lv

Polijas spīdveja funkcionāri nav izrādījuši pretimnākšanu Daugavpilī bāzētajam “Lokomotīves” klubam, lai tas varētu startēt šīs valsts ekstralīgā, informē komanda.
Kā zināms, septembrī “Lokomotīve” triumfēja pēc spēka Polijas otrajā līgā – “Nice” čempionātā, tādējādi iegūstot tiesības startēt šīs valsts ekstralīgā, kas tiek uzskatīta par spēcīgāko pasaulē. Tiesa, noteikumi paredz, ka šajā turnīrā drīkst piedalīties komandas tikai no šīs valsts.
“Uz Poliju devos ar pozitīvu noskaņojumu, jo iepriekš no kolēģiem biju dzirdējis: vispirms uzvariet pirmajā līgā un tad runāsim par izmaiņām ekstralīgas noteikumos,” “Lokomotīves” kluba mājaslapā citēts kluba viceprezidents Anatolijs Ziļs. “Mūs klātienē apsveica ar uzvaru otrajā līgā un teica, ka nu varam pēc sekojošiem noteikumiem startēt nākamā gada ekstralīgas čempionātā. Kādi ir šie noteikumi? Katrā komandā jābūt vismaz diviem poļu braucējiem un diviem šīs tautības junioriem, klubam jābūt reģistrētam Polijā, pašai komandai arī jābūt no turienes, un mači var norisināties tikai šīs valsts teritorijā.”
“Pēc šiem noteikumiem ir parakstīti līgumi ar līgas sponsoriem. Mums piedāvāja komandā uzņemt Polijas braucējus, kā arī mačus aizvadīt īrētā šīs valsts stadionā, jo vadošie sponsori nav ieinteresēti reklamēties Latvijā. Protams, šādi nosacījumi mums nav pieņemami. Piedāvājām izmainīt noteikumus, taču Polijas puse tos noraidīja. Tiesa, kad lūdzām pamatot atteikuma iemeslus, viņi to nespēja izdarīt. It kā ekstralīgas klubi sanāksmē esot nobalsojuši pret mūsu dalību šajā līgā, taču dzirdējām, ka tāda tikšanās nemaz nav notikusi. Galvenais esot sponsoru neieinteresētība reklamēties Latvijā. Ja līga iebildīs sponsoriem, čempionāts var zaudēt daudz naudas. Līdz ar to mūsu dalība šajā līgā var destabilizēt čempionāta finansiālo situāciju. Līdz ar to sapratām, ka poļi pilnībā nebija gatavi tam, ka uzvarēsim pirmajā līgā. Viņi šobrīd neko savos noteikumos nav gatavi mainīt,” uzsvēra Ziļs.
Polijas puse esot piedāvājusi “Lokomotīves” klubam ar savu komandu startēt Polijas junioru līgā, kā arī pielāgot ekstralīgas noteikumus ilgtermiņā, taču tas nav spējis apmierināt Latvijas pārstāvjus.
“Vēlējāmies noskaidrot, vai mums ir kāda cerība, ka noteikumi Polijas līgai varētu tikt mainīti vismaz 2017.gadam, taču skaidru atbildi nesaņēmām, lai gan atteikums arī nebija dzirdams. Polijas spīdveja vadība pavēstīja, ka martā būs funkcionāru tikšanās, kur, iespējams, tiks veiktas izmaiņas,” atklāja Ziļs.
“Lokomotīve” gan sola nepadoties un plāno tikties ar Polijas ekstralīgas sponsoriem, lai apspriestu veidus, kā sadarboties.
“Mums nav tiesību padoties, jo redzam un sajūtam mūsu fanu milzīgo vēlmi redzēt mūsu komandu startējam pasaules spēcīgākajā spīdveja līgā,” noslēdz Ziļs.
Kā zināms, “Lokomotīves” fani izveidoja petīciju, kur savāca vairāk nekā 10 000 parakstu, lai arī Latvijas valdība finansiāli atbalstītu kluba startu Polijas ekstralīgā.
Kā aģentūrai LETA iepriekš izteicās Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) treka komisijas priekšsēdētājs un biedrības “Grand Prix of Latvia” vadītājs Vladimirs Ribņikovs, lai komanda varētu startēt Polijas ekstralīgā, nepieciešams vismaz 1,5 miljonus eiro liels budžets, kas ir divreiz vairāk nekā pašreiz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+