×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. septembris, 2016
Drukāt

“Lokomotīves” spīdvejisti otro gadu pēc kārtas uzvar Polijas otrās līgas čempionātā

lokomotive.lvlokomotive.lv

Daugavpils “Lokomotīves” spīdvejisti otro sezonu pēc kārtas uzvarējuši Polijas “Nice līgā, finālā divu maču summā ar 91:89 pārspējot Lodzas “Orzel” komandu.

Uz fināla atbildes cīņu Lodzā daugavpilieši devās ar četru punktu (47:43) handikapu un apņēmību cīnīties par uzvaru divu maču summā. Šāds pārsvars ir atspēlējams vienā braucienā, turklāt savam trekam ierasti ir lielas priekšrocības, tādēļ favorītu statusā drīzāk bija “Orzel” komanda. Tomēr, tāpat kā nedēļu iepriekš Daugavpilī, ritēja ļoti līdzvērtīga un fināla cienīga spēkošanās, kurā uzvarētājs tika noteikts tikai pēdējā braucienā.

Pēc pirmo četru braucienu sērijas “Lokomotīve” aizbrauca priekšā (13:11), pēc desmitā brauciena bija 31:29. Taču tad divas reizes iznāca pa 1:5 un divu maču summā priekšā jau bija Lodzas ērgļi – 33:39.
Tas bija kritiskākais brīdis abu maču laikā, taču tieši tad sekoja pārliecinoša “Lokomotīves” 5:1 (38:40) atbilde. Startā pirmais bija Lodzas komandas braucējs Tomašs Gapinskis, taču jau pirmajā līkumā garām tika abi mūsējie – Jūnass Kilmakorpi un Andžejs Ļebedevs.

Mača un visa čempionāta iznākums tika izšķirts pēdējos divos braucienos. Vispirms Kjasts Puodžuks un Frederiks Lindgrēns atveda 4:2 un 42:42, pēdējā braucienā vēl divus punktus par otro vietu atveda Ļebedevs. “Lokmomotīve” otro gadu Polijas “Nice” līgas čempions!

Ceļš augšup, visticamāk, paliks slēgts Polijas motosporta federācijas nostājas dēļ, kas ekstralīgā ārzemju komandas nevēlas pielaist. Arī “Lokomotīves” finansiālā situācija pašlaik ir neskaidra, bet startam ekstralīgā ir vajadzīgs daudz lielāks budžets. Taču spīdvejs Daugavpilī bija un būs. Kādā sastāvā, līmenī un kādiem mērķiem, tiks spriests vēlāk. Pašlaik ir laiks svinībām.

POLIJAS NICE LĪGAS FINĀLS
Lodzas “Orzel” – “Lokomotīve” 46:44.
Lahti 12, Jamrugs 10, Miškovjaks 7, Gapinskis, Pjosickis pa 6, Andersens 3, Bobers 2; Ļebedevs 12, Kilmakorpi 11, Puodžuks 10, Lindgrēns 6, Bogdanovs, Kurmis pa 2, Kostigovs 1.
Summā 89:91

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+