facebook.com/(Daiders/Stupelis)

Lommelā zem pjedestāla, Stelpē ar medaļām 1

Pasaules čempionātā motokrosā ekipāžām septītajā posmā Lommelā (Beļģija) Jānis Daiders un Kaspars Stupelis izcīnīja septīto vietu, tikmēr Latvijas jaunie motobraucēji veiksmīgi startēja Eiropas čempionāta posmā Stelpē.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Lommelas dziļās smiltis pie sirds labāk gāja vietējiem vīriem – holandiešiem, beļģiem. Par posma uzvarētāju kļuva desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens ar Robiju Baksu, kuriem braucienos pirmā un otrā vietā. Otro braucienu uzvarēja, posmā izcīnīja otro vietu un sezonas kopvērtējumā vadību pārņēma Etjēna Baksa un Nikolā Musē ekipāža.
Iepriekšējie līderi Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks posmā palika tikai sestie, bet kopvērtējumā tagad atpaliek par sešiem punktiem – attiecīgi 274 un 268. Trešajā vietā ar 248 punktiem ir Vilemsens/Bakss.

No latviešiem vislabāk veicās Haraldam Kurpniekam, kurš beļģa Marvina Vanlučenes ekipāžā izcīnīja ceturto vietu, braucienos ceturtie un piektie, kopvērtējumā ar 199 punktiem – piektie.

Latvijas vienīgā pilnā komanda Jānis Daiders un Kaspars Stupelis pagalam neveiksmīgi sāka pirmo braucienu, tomēr no pēdējām pozīcijām aizcīnījās līdz 13. vietai. Daudz labāk veicās otrajā braucienā, kurā tika izcīnīta ceturtā vieta, bet sezonas kopvērtējumā ar 185 punktiem pašlaik sanāk sestā vieta.

Tikmēr Latvijas jaunajiem motobraucējiem veiksmīgs padevās Eiropas čempionāta Ziemeļeiropas zonas 4. posms “Pīlādžu” trasē Stelpē. 65 kub.cm klasē Kārlis Alberts Reišulis bija otrais abos braucienos un kopvērtējumā, Jānim Kubuliņam trešā vieta sanāca ar ceturto un trešo finišu braucienos; uzvarēja sezonas līderis Maksimilians Čvaliks no Polijas. Pēc četriem posmiem otrais palika Kubuliņš, trešais vēl viens mūsējais Kirils Maslovs.

85 kub.cm klasē mūsējiem pirmās divas vietas – uzvarēja Edvards Bidzāns (braucienos otrais un pirmais), otrais Mairis Pumpurs (1., 3.). Kopvērtējumā Bidzāns ar 136 punktiem palika trešais, no līdera baltkrieva Daniela Valoviča atpaliekot par trīs punktiem.
Kontinenta čempionāta finālam, kas 21. jūlijā notiks Loketā (čehija), kvalificējās zonas labākie desmit sportisti – 65 kub.cm klasē no latviešiem tie ir Jānis Kubuliņš, Kirils Maslovs un Kristers Janbergs; 85 kub.cm klasē Edvards Bidzāns un Mairis Pumpurs.
Eiropas čempionāta posmā sievietēm Anna Stecjuka izcīnīja 11. vietu.