×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Lembergs piesola ārkārtas vēlēšanas, pārējie izliekas nedzirdam (41)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aivars Lembergs

Teātrī aktieri labi zina savas lomas – kurā brīdī jāuznāk uz skatuves, kurā brīdī jānoiet un kas jāsaka. Arī valdošajā koalīcijā lomas sen sadalītas: “Vienotība” un Zaļo un zemnieku savienība – atbildīgie reālpolitiķi (pirmie, protams, atbildīgāki, otrie tādi lietišķāki), kamēr Nacionālā apvienība – tādi nejaucēni, kas tikai jauc gaisu ar saviem ideoloģiskajiem paziņojumiem. Nu kura partija mūsdienās vēl turas pie ideoloģiskiem uzstādījumiem? Tā taču kaut kāda pagājušā gadsimta palieka…

Pagājušo ceturtdien par šo lomu sadali lieku reizi atgādināja “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, intervijā ziņu aģentūrai LETA sakot, ka NA esot “neprognozējams, populistisks partneris”, kas spējot runāt tikai par savu vēlētāju un domāt tikai par to, kā audzēt savu reitingu. “Aptaujas rāda – ja viņi pret kaut ko karo, vienalga, vai ar saukli “Krievi nāk!” vai arī “Bēgļi nāk!”, tad viņu popularitāte arī pieaug,” uzskata Āboltiņa. Savukārt ZZS “Vienotības” pārstāves vērtējumā ir ļoti aktīvi ministri, taču viņi savas nozares spējot labāk pārstāvēt, panākot to uz citu nozaru rēķina. Un vēl tradicionālā piebilde, ka minētais lomu sadalījums nav iemesls, lai pārtrauktu izrādi, tas ir – “nevar būt ne runas par valdības nomaiņu”.

Kā zināms, runa par to gan mēdz būt, un pat diezgan regulāra. Taču šoreiz zīmīgs ir mēģinājums uzturēt ierasto lomu sadalījumu arī brīdī, kad aina uz skatuves jau ir pamainījusies. Vienā dienā ar iepriekš minēto “Vienotības” līderes sniegto koalīcijas partneru raksturojumu internetā parādījās video no Ventspils, kur Aivars Lembergs rīkoja iknedēļas preses konferenci un šoreiz par centrālo tēmu bija izvēlējies bēgļu jautājumu. Iesācis ar mierīgiem spriedelējumiem, ietekmīgais ZZS politiķis vēlāk pamatīgi iekarsa, atbildot uz jautājumu, vai arī Ventspils pašvaldība būtu gatava izmitināt kādu daļu no tiem bēgļiem, ko Latvijas valdība solījusi brīvprātīgi uzņemt Latvijā. “Nekas tur nav brīvprātīgi! Pirmkārt, itāļi draudēja, ka viņi neaizsargās Latvijas gaisa telpu. Es viņiem atbildētu: “Tad vācieties prom!” Tādi draugi nav vajadzīgi, kas šantažē. Pārējie – Vācija un citi – šantažēja, ka atņems ES struktūrfondu naudu. Ja šādi draudi tiek izteikti, tad par ko ir runa? (..) Viņi ir spēcīgi un bagāti, viņi šantažē. Tas ir kā mazam zīdainim teikt: “Tūlīt es tev maukšu…” Es Straujumas vietā pieceltos un aizcirstu durvis, un pateiktu: “Kamēr jūs nemainīsiet toni, man te nav ko darīt!”.”

Jautāts, kas notiks, ja Latvijas valdība piekritīs Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera aicinājumam uzņemt papildu bēgļus, A. Lembergs jau diezgan lietišķi paziņo: “Ja kāds taisās nodot Latvijas nacionālās intereses, pakļauties Eiropas Savienības šantāžai un draudiem, tad tāda valdība nevar pastāvēt. Tad ir jārīko ārkārtas vēlēšanas.”

Nopietns paziņojums! Taču komentāri par to tā arī nav sekojuši. Visi spēlē tālāk, izliekoties, it kā neko nebūtu dzirdējuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Uzturēsim uz pensiju indeksācijas rēķina? Atbildēt

  “Valmieriete Inese Vācijā sargā bēgļu nometni: Šie cilvēki nemūžam nestrādās”,Kas jauns.lv,7.09.2015,14:00

 2. Atliek tikai piekrist Atbildēt

  Viktors Avotiņš:”Bēgļi vai sirotāju armija?”
  “Lielu popularitāti ieguvis kādas aculiecinieces video,kurā redzams,kā bēgļi bez sirdapziņas pārmetumiem pulkā dodas aplaupīt lēnām braucošas kravas un pasažieru automašīnas.Video publicēts vietnē youtube.com šī gada 14.jūnijā.Aculieciniece norādījusi darbība notiekot Francijā,Kalē pilsētā.” Skat.”Migranti gaišā dienas laikā aplaupa sastrēgumā stāvošas automašīnas”,nra.lv,08.09.2015.

 3. Atliek tikai piekrist Atbildēt

  Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns: “Eiropas ideja,ka kāds atļauj savā valstī ierasties bēgļiem un tad tos izdala citām dalībvalstīm,ir ārprātīga un netaisnīga.”

 4. Nu labi, Ciprs bija “Ciets vecis” – spēlēja Merkelei “uz nerviem” un Junkeram “uz jūtām” bet ja Laimdota pateiktu Junkeram ka: “Kamēr jūs nemainīsiet toni, man te nav ko darīt!” pagrieztos un aizcirstu durvis!? Junkers laikam būtu “stīvs no pārsteiguma”! Iespējams, ka kaut ko tādu arī vajag tanī “Politbirojā” izspēlēt bet nu Laimdota!? Piedodiet! 🙂

 5. … Ari tadus … var izlietot vajadzibai … valstiskai vajadzibai un seviskos gadijumos … !

 6. No si cilveka var sagaidit visu ko Atbildēt

  vins ir anti Nato, anti ES un Krievijas atbalstitajs un nekads Latvijas patriots bet gan uzticigi gatavs atdot Latviju Krievijas glastiem. Un par to vins ir loti lepns.

 7. … Drosi vien ari NA, LRA, SVL piekristu ‘arkartas velesanam’, jo pirmas iespeja sastadit nakoso valdibu jau tuvojas !00% !

  … Tikai saja bridi, kamer vel V pieder izpildvara un pastav iespeja izmest NA no koalicijas, ir gudri janogaida, lai ZZS ‘mutes’ turpina pasludinat politiskas vajadzibas …

 8. Ticiet tikai Lembergam,taalu netiksiet.

 9. Tas ,ka Latvija puslegali dzivo ap 50.000 krievijas pilsoni Aivaru neuztrauc.Kuri nu nav lojali musu Valstij.

 10. Lemberga k-gs pareizi pateica beglu jautajuma,bet kur vins bija kad valdiba piekrita galvot kreditu griekijai?sis divas lietas iedzen Latviju bezdibeni!valsti kura ir augsts nabadzibas limenis nevar svaidities ar miljoniem,labi tacu zinams ka griekija paradus nekad nevares mnokartot!

 11. nevajag vainot Lembergu tur, kur nevajag. Vienotības pēdējo gadu tuvredzīgā politika ir novedusi pie tā, ka tauta nav apmierināta ar varu.Pasakieties par to it īpaši Solvitai. NA, ZZS un RP var izveidot jaunu varas centru arī bez Saskaņas. Cik ilgi mēs tā stagnēsim, vai tiešām neesam spējīgi pieņemt saprātīgus lēmumus gan nacionālpolitikā, gan ekonomikas jomā un realizēt tos dzīvē, beidzot nesaprātīgi tērēt gan nacionālos resursus, gan tautas pacietību.Jaunas vēlēšanas vienas pašas neko nemainīs- ir jāmainās savā domāšanā politisko spēku elitei.

 12. Tā vajag aizstāvēt Latviju! Ir jau vēl kādam arī pašlepnums.

 13. Ar to jau Lembergs ir slavens, ka pa lēto (pa piecīti) māk uzpirkt “tautas” piekrišanu. Te to skaidri var redzēt. Latviju nogremdēs tie, kas cenšās atšķelt to no ES. Attīstība austrumu virzienā ir Latvijas nāve. Pašam Lembergam dabīgi labāk Krievijā, latvieši viņam pie vienas vietas. Viņš, redzi, domā, ka paliks “savā vietā”, bet Ventspilei būs pavisam citi apgriezieni, cits mērogs, proti, miļjonu vietā čieps miļjardus. Pirmo reizi vēsturē Latvijai ir paspīdējusi iespēja kļūt par eiropas valsti un dabīgi ka tam ir milzīga pretestība. Ja nebūtu NATO pašreiz te būtu tas pats, kas Ukrainā. Paši latvieši pašreiz simtiem tūkstošu bēguļo eiropā. Domājie ka angļiem latviešu ģīmji ir daudz patīkami nekā āfrikaņu?

  • Tēlojam nezinīti ?
   Vai ASV ir Eiropas savienībā ?
   .
   Lai būtu NATO, nav obligāti būt EIROPAS SAVIENĪBĀ !!!!
   .
   Tā kā ISRAEL TROLLĪT, nepūderē te smadzenes !!!

  • Sašķels ! Rietumi ! Austrumi ! Nu mīļie nav jau slikti Tai Eiropas Savienībā , bet cik ilgi mēs pensionāri cietīsim ! Kur vēl ir tik zemas pensijas kā Latvijā ? Mani vecāki bija strādnieki sovhozā un pensiju sāka saņemt no 55 .gadu vecuma . 1962.gadā katrs saņēma 132 rubļi , bet man kā rūpnīcas : Spodrība elektriķim alga bija 110 rubļi mēnesī . Tagad algas ir tūkstošos [ deputātus un banķierus neskaitot ,bet man mēnesi jādzīvo ar 200 eiro . Katru rītu skatos ziņas visos TV kanālos un redzu ,kā tiek tērēta nodokļu maksātāju naudiņa . Varbūt tiešām jāsauc Lembergs lai maina sistēmu Latvijā !

   • Pensionār, ko jūs gribat, jums tagad pensija ir divreiz lielāka, nekā jūsu alga krievu laikā, atkal nav labi.

    • – kā varēja dzīvot padlaikos ar pensiju, un kā ir izdzīvot tagad, kad ir jāmaksā par VISU. Jēga pilnīgi un galīgi nav ciparos!
     P.S. PENSIONĀRU APSAUKĀŠANA TE NAV PAR TĒMU

 14. A.L. kļuvis par troletāju, par ko priecīga var būt kremļa vadoņi.

 15. Bet Straujuma paklausīja Lemberga padomam, pēc vakardienas sarunas ar Junkeru paņēma slimības lapu. 🙂

 16. Šoreiz gan piekrītu Lemberga kungam!

 17. Lembergam taisnība.Ja mums būtu Prezidents ārkārtas vēlēsanas jau sen būtu bijušas. Apnicies ir klausīties Straujumas melos.

 18. Krieviju un Saskaņu priecē latviešu plēšanās.
  Brēcējiem pret bēgliem jāatbild uz jautājumu – VAI JŪS VĒLATIES ATKAL NONĀKT KRIEVIJAS IETEKMES ZONĀ? Latvijai cita ceļa ārpus ESdiemžēl nav.
  Latviešu emigrantu tūkstoši vēlas toleranci un pabalstus Anglijā, Vācijā, skandināvijā u.c., bet te?
  Apbēdina, ka tik daudziuzticas šim bijušajam LKP CK biedram, šodien par smagiem noziegumiem tiesāto, kas, apmuļķojot tautu, vēlas pirmstermiņa vēlēšanas.

  • Par nonākšanu tai vai citā ietekmes zonā nelemj ne valdība, ne Lembis. Par to lemj aiz dīķa pašizinātkas …

  • Melnie mūs pasargās no Putina ? Tu saki ??

  • [Latviešu emigrantu tūkstoši vēlas toleranci un pabalstus Anglijā, Vācijā, skandināvijā u.c., bet te?]
   Ja viņi tur vēlas toleranci un pabalstus, nevis iespēju strādāt un nopelnīt, tad es viņus metu pa vienu kārti ar tiem āfrikāņiem, kuri, par visu varu laužas pēc pabalstiem, nevis darba tieši uz Vāciju,Zviedriju, Norvēģiju, UK. Un angļi darītu pareizi, ja viņus pasūtītu kaut kur tālāk. Tādu latviešu, kam vajag tikai pabalstus gan ir mazākā daļa, lielākā tomēr cenšas strādāt un pelnīt, ko neva teikt par šiem te.

  • Latviešu tūkstoši Anglijā Atbildēt

   nestaigā pa ielām un nebļaustās, demolēdami visu, kas pa ceļam, bet STRĀDĀ ….

 19. Vai aizsardzības ministrs un Valsts prezidents arī tā domā?

  • Darba vietās “aizsardzības ministrs un Valsts prezidents” nav JĀDOMĀ bet ir JĀIZPILDA !
   Kāda nauda viņus rausta, domāju, nevienam nav noslēpums …

 20. Lembergam pilnīga taisnība.

 21. Ja lugā uz skatuves ir bise jau pirmajā cēlīenā, tad otrajā vai vēlākais trešajā tai ir jāšauj… Luga ir , bise ir, vajag īsto momentu un kamēt Vienotību gremdē ( atvainojos vada) Āboltiņa, visam jānotiek…

 22. Pareizi Lemberga kungs! Ja tās tā turpināsies tad no Lavijas pāri paliks tikai nosaukums un taspats varbūt nepaliks.

 23. Acim redzot, Aivars ir izdomājis, ka šajā brīdī ārkārtas vēlēšanās ZZS ar Saskaņu varētu sagrābt varu. Vienotībai nekādā gadījumā nevajag piekrist visādām pārmaiņām kāmēr nav uzlabots partijas redzamais sastāvs (imidžs). Politikā nav tik svarīgi KO, bet ir svarīgi KAD. Visu jādara īstajā brīdī. Tā ir Aivara vājā puse, proti, viņš nekad nemāk pareizi izvēlēties laiku kad jāuzbrūk un beigās ir kļuvis no pirmo lomau izpildītāju par ākstu. Izrāde turpinās, vēl priekšā, pēc antrakta, otrais cēliens.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Divu ātrumu Eiropa

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā vakar ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu diskutēja par Eiropas nākotni. Šīs ir ceturtās EP deputātu debates par Eiropas nākotni ar ES valstu vadītājiem. Savā pirmajā uzrunā  Makrons aicināja uz “jaunu Eiropas suverenitāti”, ņemot vērā arvien pieaugošo autoritārismu dažās ES valstīs. Makrona reformu priekšlikumi, kuri zināmā mērā aizgūti no tā sauktās divu ātrumu Eiropas teorijas, ES līderu vidū netiek uzņemti vienprātīgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+