×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Londonā atkal Latvijas himna

Foto - Juris Bērziņš SomsFoto - Juris Bērziņš Soms

Aigars Apinis (39) jau sacensību pirmajā dienā pārpārēm attaisnoja cerības un novēlējumus, ko visa Latvija viņam veltīja paralimpiskajās spēlēs Londonā. Lodes grūšanā Apinis par 20 centimetriem uzlaboja paša pērn Jaunzēlandē sasniegto pasaules rekordu un izcīnīja zelta medaļu, pievienojot to divām tādām pašām, ko diska mešanā bija ieguvis iepriekšējās divās paralimpiskajās spēlēs Atēnās un Pekinā.


Sportisti ar īpašām vajadzībām paralimpiskajās spēlēs sacenšas sešās dažādās grupās, ko mediķi noteikuši, ievērojot viņu fiziskās invaliditātes pakāpi. Lai cīņa būtu vienlīdzīga, katrai grupai tiek piemērots īpašs koeficients, ar kura palīdzību rezultātu pārrēķina punktos. Apinis startēja apvienotajā F52/F53 grupā un, aizgrūdis lodi 10,23 metrus, kas ir F52 pasaules rekords, nopelnīja 1039 punktus. Pārējās medaļas izcīnīja paralimpieši no F53 grupas: sudraba – meksikānis Mauro Maksimo de Hesuss (8,68 m, 977 punkti), bronzas – Skots Severns no ASV (8,26 m, 884).

Aigars Apinis par zelta medaļu īpaši pateicīgs ir savam trenerim Aldim Šūpolniekam un fizioterapeitei Guntai Ozoliņai, kuri viņam lietpratīgi palīdz jau ilgus gadus, kā arī līdzjutējiem Londonas olimpiskajā stadionā. “Londonā fano par visiem sportistiem, kas stadionā met, grūž, lec un skrien. Fantastiska adrenalīna deva! Sacensības lodes grūšanā iekrita manā vārda dienā, un spriedām, ka vajadzētu kādu dāvanu visiem Aigariem, visiem latviešiem. Tā arī sanāca.”

Viens no pirmajiem trīskārtējā čempiona apsveicējiem bija Valsts prezidents Andris Bērziņš, telefona sarunā izsakot savu prieku par Aigara Apiņa sasniegumu. “Jūsu trešā visaugstākā kaluma medaļa paralimpiskajās spēlēs ir apliecinājums jūsu neatlaidībai, cīņassparam un spējai sasniegt arvien jaunus mērķus. Jūsu uzvara ir paraugs ikvienam, ka gribasspēks un pacietīgs darbs ļauj katram no mums īstenot savas ieceres,” sacīja Valsts prezidents un sarunas beigās novēlēja sportistam panākumus arī diska mešanas sacensībās, kas Londonā notiks ceturtdien.

Lodes grūšanā Apinim tagad ir pilnīgs paralimpisko medaļu komplekts. 2000. gadā Sidnejā viņš ieguva bronzu, pirms četriem gadiem Pekinā – sudrabu. Diska mešanā Aigars izcīnījis vienu bronzas un divas zelta medaļas. Sudraba trūkst, tādēļ Londonā viņam pa jokam pajautājuši, vai Apinis nevēlas pilnu komplektu arī šajā vieglatlētikas disciplīnā. Atbildējis, ka tāda nodoma neesot. Tātad atkal cīnīsies par zeltu.

Divi mūsu paralimpieši Londonā startēja tāllēkšanā. Liene Gruzīte (3,40 m) ieņēma 12. vietu, Edgars Kļaviņš (5,57 m) – 13. Uzvarēja Margarita Gončarova no Krievijas (4,84 m) un kubietis Luiss Felipe Gutjerress (7,54 m). Liene piedalīsies sacensībās arī lodes grūšanā, Edgars – 200 m skrējienā. Rihards Snikus jātnieku sacensībās iejādē pirmajā dienā ar zirgu Šardonē nopelnīja 68,118 punktus un savā grupā ieņēma devīto vietu, bet vadībā izvirzījās mājiniece Sofija Kristiansena (83,765). Sacensības iejādē beigsies rīt, paralimpiskās spēles turpināsies līdz svētdienai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+