Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
15. janvāris, 2015
Drukāt

Londonā atklāta Mākslas akadēmijas absolventu un pasniedzēju izstāde (1)

Foto: LETAFoto: LETA

No 20. līdz 30. janvārim par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Londonā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu un pasniedzēju darbu izstāde “Graduation”, vēsta Ārlietu ministrija.

Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, iepazīstinot skatītājus ar vairāk nekā desmit LMA 2013. un 2014. gada absolventu darbiem.

Ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi. Darbos ir vērojama atteikšanās no tradicionālajām tehnikām, klasiskos kanonus pasniedzot mūsdienīgā interpretācijā. Izstādes ekspozīcija rosina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

LMA rektors, profesors Aleksejs Naumovs uzsver: “Esam gandarīti par paveikto un iespēju prezentēt akadēmijas sasniegumus Londonas pašā centrā. Darbos mēs varam ieraudzīt laikmetīgas tendences, kas savu “radošo svaigumu” un aktualitāti nepazaudētu arī globālos mākslas tirgos un mesēs. Nozīmīgi, ka LMA Londonā gada laikā atgriežas atkārtoti – rudenī Vestminsteras bibliotēkā bija skatāma piecu akadēmijas absolventu bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde.”

“Izstāde “Graduation” ir pirmais [LMA] Latvijas prezidentūras notikums, kuram sekos vēl citi – izstādes Strasbūrā, Porto un Berlīnē. Arī “Graduation” varētu kļūt par ceļojošo izstādi, viesojoties citās pasaules pilsētās. Pateicamies Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā un citām iesaistītajām institūcijām par izcilu komandas darbu,” turpmāko LMA dalību Latvijas prezidentūras pasākumos iezīmē rektors.

Izstādē piedalās LMA absolventi Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Baiba Apsīte, Paula Zariņa, Ilze Egle, Laura Pole, Magone Boleiko, Darja Fjodorova, Klāra Grundšteine, Kristīne Lasmane, Agnese Basova un Dārta Hapanioneka, kā arī LMA pasniedzēji – diplomdarbu vadītāji Aleksejs Naumovs, Juris Petraškevičs, Kristaps Zariņš, Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

LMA izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Prezidentūras kultūras programma ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Ekspozīcija publikai atvērta no 21. līdz 30. janvārim darbdienās plkst. 10-18 Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Lielbritānijā. Ieeja izstādē – bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pasniedzēju vai pasniedzēju darbu izstāde?

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+