Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. janvāris, 2014
Drukāt

Londonā atklāts Šekspīra laika teātris, kuru izgaismo tikai sveces

Foto: shakespearesglobe.comFoto: shakespearesglobe.com

Londonā ar traģēdijas “Malfi grāfiene” izrādi janvārī atklāts jauns teātris, kas skatītājus aizved 400 gadus senā pagātnē – uz Šekspīra dzīves laiku, jo tiek apgaismots tikai ar svecēm, ziņo aģentūra “Reuters”.
Teātra “Sam Wanamaker Playhouse” ēka novietota Temzas dienvidu krastā tieši līdzās brīvdabas “Globe” teātrim, taču abi ir ļoti atšķirīgi. Pretstatā “Globe” 1500 skatītāju ietilpībai, jaunā ēka piedāvā vietu tikai 340 apmeklētājiem. Teātra iekšpusi izgaismo plīvojošas sveču liesmas, vairāk slēpjot, nekā atklājot smalkos kokgriezumus un apgleznotos griestus, radot karaļa Džeikoba laikmeta psiholoģiskajām drāmām piemērotu noskaņu.
Jaunais teātris ir veidots pēc zīmējumiem, kas pagājušā gadsimta 60. gados nejauši atklāti vecā grāmatā Vorčestras koledžas bibliotēkā. Tās celtniecība izmaksāja 7,5 miljonus britu mārciņu (gandrīz deviņus miljonus eiro). Arhitekti un celtnieki strādāja ciešā saziņā ar veselības un ugunsdrošības dienestiem, kas ir ļoti saprotams, ņemot vērā lielo daudzumu atklātas uguns ēkā un vēsturisko faktu, ka oriģinālais “Globe” teātris nodega Šekspīra izrādes “Henrijs VIII” laikā.

Pievienot komentāru

"Sēnītei" un Liepājas teātrim piešķirs kultūras pieminekļa statusuKafejnīcas "Sēnīte" ēka un Liepājas teātris iekļauti valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie paziņojumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+