Mobilā versija
Brīdinājums +13.9°C
Vanda, Veneranda, Venija
Sestdiena, 23. septembris, 2017
16. janvāris, 2014
Drukāt

Londonā atklāts Šekspīra laika teātris, kuru izgaismo tikai sveces

Foto: shakespearesglobe.comFoto: shakespearesglobe.com

Londonā ar traģēdijas “Malfi grāfiene” izrādi janvārī atklāts jauns teātris, kas skatītājus aizved 400 gadus senā pagātnē – uz Šekspīra dzīves laiku, jo tiek apgaismots tikai ar svecēm, ziņo aģentūra “Reuters”.
Teātra “Sam Wanamaker Playhouse” ēka novietota Temzas dienvidu krastā tieši līdzās brīvdabas “Globe” teātrim, taču abi ir ļoti atšķirīgi. Pretstatā “Globe” 1500 skatītāju ietilpībai, jaunā ēka piedāvā vietu tikai 340 apmeklētājiem. Teātra iekšpusi izgaismo plīvojošas sveču liesmas, vairāk slēpjot, nekā atklājot smalkos kokgriezumus un apgleznotos griestus, radot karaļa Džeikoba laikmeta psiholoģiskajām drāmām piemērotu noskaņu.
Jaunais teātris ir veidots pēc zīmējumiem, kas pagājušā gadsimta 60. gados nejauši atklāti vecā grāmatā Vorčestras koledžas bibliotēkā. Tās celtniecība izmaksāja 7,5 miljonus britu mārciņu (gandrīz deviņus miljonus eiro). Arhitekti un celtnieki strādāja ciešā saziņā ar veselības un ugunsdrošības dienestiem, kas ir ļoti saprotams, ņemot vērā lielo daudzumu atklātas uguns ēkā un vēsturisko faktu, ka oriģinālais “Globe” teātris nodega Šekspīra izrādes “Henrijs VIII” laikā.

Pievienot komentāru

"Nemīlestība" – spoguļattēls, no kura gribētos izvairīties (1)Andreja Zvjaginceva filma "Nemīlestība" Rīgā piedzīvos tikai divus seansus festivāla "Baltijas Pērle" ietvaros, bet visiem, kuri par labām atzinuši režisora iepriekšējos darbus, šis būtu īpaši iesakāms. Jo tajā mēs katrs – lielākā vai mazākā mērā – varam ieraudzīt savu spoguļattēlu.
Draugiem Facebook Twitter Google+