Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Londonā elektroenerģiju ražo pietura (1)

"POLYSOLAR" publicitātes foto"POLYSOLAR" publicitātes foto

Lielbritānijā izveidota pirmā sabiedriskā transporta pietura no saules paneļiem, kas uz tiem krītošo saules gaismu pārvērš elektrībā. Idejas autori uzskata, ka viena tāda “apakšstacija” ar elektroenerģiju var nodrošināt pat veselu māju.

Biznesa un finanšu darījumu kvartālā “Canary Wharf” Londonas austrumos uzstādītā sabiedriskā transporta pietura, kas aprīkota ar inovatīvu fotoelementu stiklu, spēs saražot aptuveni 2000  kilovatstundu gadā. Šis apjoms ir līdzvērtīgs elektroenerģijas apjomam, ko patērē vidēja izmēra māja pilsētā.

Modernā “pietura-ģenerators” ir veidota minimālisma stilā. Izturīgo metāla karkasu pārklāj jumts, sargājot transportu gaidošos cilvēkus no lietus. Izmantojot caurspīdīgu fotoelementu stiklu, kas rada tīru atjaunojamo elektrību, inovatīvā pietura spēj ražot enerģiju pat mākoņainās dienās. Saražotā elektroenerģija tiks izmantota, lai darbinātu “gudrās” norādes un citus netālu esošos objektus, kam nepieciešama elektrība.

Videi draudzīgo pieturvietu izstrādājusi britu kompānija “Polysolar”, kas specializējas augstas klases saules paneļu ar fotoelementiem inovācijās, sadarbībā ar ainavu arhitektūras uzņēmumu “Marshalls”.

Projekta autori uzskata, ka šis objekts lielpilsētas iedzīvotājiem parādīs, ka infrastruktūra var būt ne tikai skaista, bet arī funkcionāla un videi draudzīga. “Autobusa pieturvieta ar fotoelementu paneļiem ir ne tikai estētisks funkcionalitātes un veiktspējas paraugs, bet parāda, cik efektīvi var izmantot inovācijas,” šā gada pavasarī Londonā atklājot jauno pieturvietu, sacīja “Polysolar” dibinātājs un ģenerāldirektors Hemišs Vatsons.

Projekta veidotājiem ir izdevies parādīt progresējošo saules enerģijas tehnoloģiju potenciālu un priekšrocības ielu objektos un Londonas transporta sistēmā. Šo tehnoloģiju izmantošana pilsētas infrastruktūrā nākotnē ievērojami samazinās kaitīgo izmešu daudzumu. Rezultātā šī modernizācija būs labvēlīga videi, pilsētas budžetam un arhitektūrai kopumā, uzskata projekta autori.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šis ,,ekonomijas” shēmas ir nodokļu maksātāju naudu. Teiksim 200 m2 privātmājai uzstādot 5kw saules bat, ģenerāciju janoklāj 50-70m2 x 1500 $ ,Japāņu 1 mm elestīgie, 20% atdeves, formai pieguļošie ir 2500$/m2 + uzkabe( 42kw/h akumulātori ,pārveidotāji utt.) 9000 $=… +Saules mājas apsilde, kondicionēšana+siltais ūdens= 4000$+ uzkabes sistēma 3000$..Tad nu sanāk ka 150-200.000 Eiru bāzei + 100.000 $ (energoneatkarība) neietilpst kreditēšana % utt. 350.000 $ + kreditēšna (50.000$) =400.000 $. par 200 m2 (2000$/m2), bez zemes ! Alternatīva ir bankām ”neizdevīgas” pasīvās mājas .

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+