×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Londonā klusi pieminēta princeses Diānas nāves 15.gadadiena

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pieminot 15.gadadienu kopš Velsas princeses Diānas bojāejas, pie viņas kādreizējās rezidences Kensingtonas pils nolikti desmitiem ziedu pušķu, plakātu un kartiņu, tomēr, lai gan joprojām daudzi cilvēki pasaulē atceras princesi Diānu, 15 gadus pēc viņas nāves piemiņas pasākumi bija daudz mazāk apmeklēti un ne tik plaši, kā citus gadus.

Tūristi, princeses Diānas cienītāji un vienkārši garāmgājēji piektdien fotografējās un nolasīja cieņas apliecinājumus pie Kensingtonas pils, kas bija viņas oficiālā dzīvesvieta no 1981.gada līdz pat viņas nāves dienai 1997.gada 31. augustā.

36 gadus vecā Diāna, viņas partneris 42 gadus vecais Dodi al Fajeds un mašīnas šoferis Anrī Pols visi gāja bojā 1997.gada 31. augustā kādā no Parīzes autosatiksmes tuneļiem, kad automašīna “Mercedes”, kurā viņi brauca, avarēja brīdī, kad viņi mēģināja aizbēgt no paparaci, kas viņiem sekoja uz motocikliem.

Par tautas princesi dēvētās Diānas nāve joprojām daudziem šķiet neatrisināta mīkla.

Francijas un Lielbritānijas policijas veiktās izmeklēšanas liecina, ka princeses Diānas nāve bija traģisks negadījums, kurā vainojams automašīnas šoferis, kas pie stūres bija sēdies alkohola reibumā un pārsniedza atļauto ātrumu.

Tomēr Londonas greznā lielveikala “Harrods” īpašnieks Mohammads al Fajeds, kura dēls Dodi bija Diānas mīļākais un gāja bojā autokatastrofā kopā ar princesi, ir paudis viedokli, ka autoavārija bija nevis nelaimes gadījums, bet gan slepkavība, kuru izplānojusi valdošā elite, it īpaši karalienes Elizabetes II vīrs princis Filips, kas licis drošības dienestiem to paveikt, jo karaliskā ģimene nav vēlējusies, lai nākamā karaļa mātei būtu kopīgi bērni ar al Fajeda dēlu.

Diāna Spenesere apprecējās ar Lielbritānijas troņmantnieku Velsas princi Čārlzu 1981.gadā un kļuva par ļoti populāru karaliskās ģimenes locekli. Viņi dzīvoja atsevišķi kopš 1992.gada decembra un šķīra laulību 1996.gada augustā.

Abu laulībā dzimuši divi dēli princis Viljams, kas aiz sava tēva ir otrais rindā uz Lielbritānijas karaļnama troni, un princis Harijs.

Pēc pērn aprīlī notikušajām kāzām, kam tāpat kā Diānas bēru ceremonijai sekoja līdzi miljoniem cilvēku visā pasaulē,  Kembridžas hercogs princis Viljams un viņa sieva hercogiene Ketrīna par savu pastāvīgo Londonas rezidenci izvēlējās Kensingtonas pili, kas agrāk bija Viljama mātes rezidence.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+