×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Londonā notikusi Mārgaretas Tečeres bēru ceremonija

LETA/AFPLETA/AFP

Londonā trešdien notikusi bijušās premjerministres Mārgaretas Tečeres bēru ceremonija. Ar Lielbritānijas karogu pārklātais Tečeres šķirsts katafalkā tika vests no Vestminsteras uz Svētā Klementa baznīcu. Pēc tam Tečeres zārks tika novietots uz lielgabala lafetes un pārvests uz Svētā Pāvila katedrāli.

Londonas ielās trešdien pulcējušies ne tikai “Dzelzs lēdijas” cienītāji un atbalstītāji, kuri mūžībā aizgājušo politiķi godināja ar ziediem, bet arī ekspremjeres pretinieki. Daļa no viņiem Tečeres bēru ceremonijai bija demonstratīvi pagriezuši muguru, bet citi kortežu pavadīja ar svilpieniem un nievājošiem izsaucieniem.

“Dzelzs lēdija” tiek izvadīta ceremoniālās bērēs ar militāru godu, un ceremonijā iesaistīti aptuveni 700 militārpersonu.

Bēru ceremonija notiek Londonas Svētā Pāvila katedrālē, kur piemiņas dievkalpojumu apmeklē ap 2300 viesu, to vidū ir arī Lielbritānijas karaliene Elizabete II un viņas dzīvesbiedrs Edinburgas hercogs Filips, kā arī Lielbritānijas pašreizējais premjerministrs Deivids Kemerons, trīs bijušie Lielbritānijas valdības vadītāji un viesi no 170 pasaules valstīm.

Pēc publiskās bēru ceremonijas Tečeres mirstīgās atliekas tiks kremētas.

Tikmēr sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka daudzi briti ir neapmierināti, ka bērēm nepieciešamais finansējums – aptuveni desmit miljoni mārciņu (8,23 miljoni latu) – piešķirts no nodokļu maksātāju naudas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+