×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. novembris, 2015
Drukāt

Londonā protestē pret britu iesaistīšanos uzlidojumos Sīrijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aptuveni 4000 cilvēku sestdien, 28.novembrī, izgāja Londonas ielās, lai protestētu pret Lielbritānijas pievienošanos gaisa uzlidojumiem teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” pozīcijām Sīrijā.

Sagaidāms, ka parlaments par attiecīgo premjerministra Deivida Kemerona ierosinājumu, ko viņš izteica pēc islāmistu pastrādātajiem terora aktiem Parīzē, kuros tika noslepkavoti 130 cilvēki, balsos nākamnedēļ.

Demonstrāciju organizējusi kreiso radikāļu koalīcija “Apturiet karu!”.

Tās priekšsēdētājs Endrū Marejs aicināja demonstrantus konsolidēties aiz jaunā leiboristu līdera Džeremija Kobrina, kas iepriekš vadīja koalīciju “Apturiet karu!” un joprojām iestājas pret uzlidojumiem teroristiem Sīrijā.

“Tas ir konflikts, ko nevar atrisināt un kurš netiks atrisināts ar bombardēšanu,” uzrunājot pūli, uzsvēra Marejs.

Lielbritānija jau tagad piedalās uzlidojumos “Islāma valsts” kaujiniekiem Irākā, taču līdz šim uzlidojumos Sīrijā britu lidmašīnas nav piedalījušās.

Tomēr Kobrina pacifistiskā nostāja radījusi šķelšanos Leiboristu partijā, un daļa deputātu, kas partiju pārstāv parlamentā, pauž atbalstu uzlidojumu sākšanai. Uz Kobrinu tiek izdarīts pieaugošs spiediens, lai balsojumā par gaisa operāciju sākšanu Sīrijā leiboristu deputātiem atļautu brīvo balsojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+