Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
7. februāris, 2014
Drukāt

Londonā sāk svinēt Šekspīra 450 gadus

Slavenais First Folio.
Foto: LETA/AFPSlavenais First Folio. Foto: LETA/AFP

Viktorijas un Alberta muzejs Londonā jau sestdien, 8. februārī, sāks svinēt ievērojamā dramaturga Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienu, atklājot multimediju ekspozīciju “Šekspīrs: dižākais dzīvais dramaturgs”, liecina informācija portālā blouinartinfo.com.

Muzejs izstādes centrā izvēlējies likt Šekspīra “Pirmo krājumu” (First Folio) – neiedomājami nozīmīgu 1623. gadā publicētu manuskriptu, kurā ietvertas 36 lugas. Daudzām tā ir pirmā zināmā publikācija, un bez šī izdevuma vēsturei būtu zuduši kopumā 18 barda darbi, arī tik nozīmīgi kā “Makbets”, “Vētra” un “Divpadsmitā nakts”.

Izdevumu papildinās izrāžu ieraksti, intervijas, fotogrāfijas, arī izrāžu scenogrāfija un tērpi, izrādēs izmantotie priekšmeti – piemēram, galvaskauss, ko turēja Sāra Bernāra traģēdijas “Hamlets” uzvedumā 1899. gadā, Vivjenas Lī plīvurs no 1937. gada uzveduma “Sapnis vasaras naktī” un īpaši sarkani zābaki, kuri 1877. gada uzvedumā ļāva Ričarda III tēlotājam klibot.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+