Kultūra
Teātris un kino

Londonā tiks pasniegtas BAFTA balvas0

Foto: Peter Nicholls / Reuters / Scanpix / LETA

Londonā šovakar tiks pasniegtas Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvas, kas tiek uzskatītas par labu indikatoru gaidāmajām ASV Kinoakadēmijas jeb “Oskara” balvām.

BAFTA balvu nomināciju sarakstā dominē grieķu režisora Jorga Lantima filma “The Favourite” (“Favorīte”) ar Olīviju Kolmenu, Emmu Stounu un Reičelu Veisu galvenajās lomās.

Filma, kuras darbība norisinās britu karaļnama galmā 18.gadsimta sākumā, nominēta balvām 12 kategorijās, tostarp kategorijā “Labākā filma”, un Kolmena nominēta balvai kategorijā “Labākā aktrise”.

Filma “Bohemian Rhapsody” (“Bohēmista Rapsodija”), meksikāņu kinorežisora Alfonso Kuarona melnbaltā drāma “Roma” un režisora Deimiena Šazela filma “First Man” (“Pirmais cilvēks uz Mēness”) katra nominēta balvām septiņās kategorijās.

Kategorijā “Labākā filma” par balvu sacentīsies kinolentes “The Favourite”, “Roma”, “A Star Is Born” (“Zvaigzne ir dzimusi”), “BlacKkKlansman” un “Green Book” (“Ceļvedis”).

Savukārt par godalgu kategorijā “Labākā britu filma” sacentīsies kinolentes “Bohemian Rhapsody”, “Beast”, “The Favourite”, “McQueen” un “Stan & Ollie”.

Kategorijā “Labākā aktrise” uz balvu pretendē Kolmena, Glenna Klouza par lomu filmā “The Wife”, “Lady Gaga” par tēlojumu kinolentē “A Star Is Born”, Melisa Makartija par lomu filmā “Can You Ever Forgive Me?” un Viola Deivisa par lomu filmā “Widows”.

Kategorijā “Labākais aktieris” nominēti Bredlijs Kūpers par lomu “A Star Is Born”, Kristians Beils par tēlojumu filmā “Vice”, Rami Maleks par Fredija Merkūrija atveidojumu filmā “Bohemian Rhapsody”, Vigo Mortensens par lomu “Green Book” un Stīvs Kūgans par lomu filmā “Stan & Ollie”.

Uz balvu kategorijā “Labākais režisors” pretendē Jorgs Lantims, Pāvels Pavļikovskis, Spaiks Lī, Alfonso Kuarons un Bredlijs Kūpers.

LA.lv