×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2014
Drukāt

Londonā tūkstošiem cilvēku pieprasa algas palielinājumu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairāki desmiti tūkstošu cilvēku sestdien, 18.oktobrī, izgājuši Londonas centrālās daļas ielās, lai protestētu pret reālās algas krišanos un valsts izdevumu samazinājumu, kas ieviests, lai mazinātu valsts deficītu.

Valsts galveno arodbiedrību federācija “Trades Union Congres” (TUC) lēš, ka Temzas upes krastos bija pulcējušies ap 80 tūkstoši cilvēku.

Gājiena “Lielbritānijai ir jāpalielina algas” organizatori aicināja valdību rīkoties, lai palielinātu algas gan valsts, gan privātajā sektorā, apgalvojot, ka kopš 2008.gada tās ir sarukušas līdz 50 mārciņām (63 eiro) nedēļā.

Skolotāji, medmāsas, ugunsdzēsēji un muzeju darbinieki pulcējās gājienā, sūdzoties par algu samazinājumu, darbavietu, piemēram, ugunsdzēsēju, likvidāciju.

Lai gan gājiens pulcējis daudz cilvēku, Lielbritānijas sabiedrība lielā mērā ir pieņēmusi nepieciešamību samazināt izdevumus. Abas lielākās partijas nesola radikālu izdevumu palielinājumu, ja uzvarēs nākamā gada vēlēšanās.

Lielbritānijas ekonomika pēdējā laikā ir piedzīvojusi izaugsmi, tomēr algu pieaugumu sabiedrība nav jutusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vidēji algas UK ir 5x lielākas kā Latvijā. 2013.g. statistika: Latvijā vidējā alga uz rokas bija 557 eiro, bet UK 2496 eiro (ap 2000 mārciņu) uz rokas, kas ir pat par 20% vairāk kā vidēji Vācijā, kur bija “tikai” 2054 eiro mēnesī uz rokas. Par ko tie angļi bļauj??

Draugiem Facebook Twitter Google+