Londonas “Chelsea” un Madrides “Real” iekļūst Čempionu līgas ceturtdaļfinālā 0

UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfināla dalībnieku pulkam trešdien pievienojās Anglijas vienība Londonas “Chelsea” un Spānijas klubs Madrides “Real”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Anglijas premjerlīgas līdere “Chelsea” pirmajā mačā nospēlēja 1:1 ar Turcijas klubu Stambulas “Galatasaray”, bet atbildes mačā otrdien savā laukumā pieveica pretiniekus ar rezultātu 2:0 (2:0).

Spēles rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja Samuels Eto, bet pirmā puslaika izskaņā 2:0 panāca aizsargs Gerijs Keihils. Kopumā “Galatasaray” komandai nebija reālas vārtu gūšanas iespējas un tika ciests likumsakarīgs zaudējums.

Divu spēļu summā “Chelsea” bija pārāka ar rezultātu 3:1.

Londonas kluba stadionā “Stamford Bridge” laukumā atgriezās kādreizējais “Chelsea” uzbrukuma līderis Didjē Drogbā no Kotdivuāras, kurš pašlaik pārstāv “Galatasaray”, nospēlējot visas 90 minūtes. Savu pēdējo spēli Anglijas komandas rindās Drogbā aizvadīja 2012.gada UEFA Čempionu līgas finālā pret Minhenes “Bayern”, gūstot vārtus cīņas pamatlaikā, kā arī realizējot izšķirošo pēcspēles 11 metru sitienu.

Tikmēr cita pārī titulētais Spānijas futbola klubs Madrides “Real” savu skatītāju priekšā ar 3:1 (1:1) uzveica Gelzenkirhenes “Schalke 04” vienību no Vācijas, summā sagraujot pretiniekus ar 9:2.

Kaut jau pirmajā mačā “Real” tika pie graujošas uzvaras, arī atbildes spēlē tās rindās laukumā devās gandrīz visi vadošie futbolisti un rezultātu 21.minūtē atklāja Madrides vienības lielākā zvaigzne Krištianu Ronaldu. Desmit minūtes vēlāk Tims Hoglands vēl spēja panākt izlīdzinājumu 1:1, bet otrajā puslaikā punktu sērijai ar precīziem sitieniem pielika Ronaldu, kurš izcēlās otro reizi, un Alvaro Morata.

Līdz ar to šosezon Ronaldu Čempionu līga jau izcēlies ar 13 precīziem sitieniem, tikai par vienu vārtu guvuma atpaliekot no sacensību rekorda, ko 2011./12.gada sezona sasniedza Lionels Mesi.

Kā ziņots, par pirmajiem četriem UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla dalībniekiem aizvadītajā nedēļā kļuva pašreizējie turnīra čempioni Minhenes “Bayern” no Vācijas, Spānijas vienības Madrides “Atletico” un “Barcelona”, kā arī ambiciozā Francijas čempione Parīzes “Saint-Germain” (PSG).

Turnīra fināls plānots 2014.gada 24.maijā Portugālē, Lisabonā.

Pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja Vācijas čempioni “Bayern”, kas finālmačā ar 2:1 pārspēja citu šīs valsts komandu Dortmundes “Borussia”.