×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Londonas “draudu” dēļ sasauc Dienvidamerikas ministru sanāksmi

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Dienvidamerikas Nāciju savienība (UNASUR) sasaukusi ārkārtas sanāksmi, lai spriestu par Lielbritānijas “draudiem” Ekvadoras vēstniecībā Londonā arestēt tīmekļa projekta “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu, teikts paziņojumā Ekvadoras prezidenta oficiālajā laikrakstā.

12 Dienvidamerikas valstu organizācijas ārlietu ministru sanāksme notiks 19.augustā Ekvadoras piekrastes pilsētā Gvajakilā.

Ekvadoras ārlietu ministrs Rikardo Patino ceturtdien arī apliecināja, ka pieprasījis Vašingtonā bāzētās Amerikas Valstu Organizācijas, kā arī Venecuēlas vadītās reģionālās savienības ALBA ārkārtas sanāksmju sasaukšanu.

Patino ceturtdien paziņoja, ka Ekvadora piešķir Asanžam diplomātisko patvērumu.

“Ekvadoras valdība paliek uzticīga savai tradīcijai aizsargāt tos, kuri mūsu diplomātiskajās misijās meklē patvērumu, un ir nolēmusi piešķirt Asanža kungam diplomātisko patvērumu,” preses konferencē apstiprināja Patino.

Tomēr Lielbritānijas Ārlietu ministrija, reaģējot uz Ekvadoras lēmumu, apliecināja, ka tas neko neko nemainīs, uzsverot, ka Londonai ir “pienākums” izdot Asanžu Zviedrijai, kur likumsargi vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām dzimumnoziegumos.

“Saskaņā ar mūsu likumiem – tā kā Asanža kungs ir izmantojis visas apelācijas iespējas, britu varasiestādēm ir pienākums izdot viņu Zviedrijai. Mēs šo pienākumu izpildīsim,” uzsvēra ministrijas pārstāvis.

Savā notā Lielbritānijas Ārlietu ministrija brīdinājusi, ka, pamatojoties uz 1987.gada likumu par diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām, tā var atcelt Ekvadoras vēstniecības diplomātisko statusu, lai nodrošināti savas tiesiskās saistības izdot Asanžu.

Likums nosaka, ka varasiestādēm ir tiesības atsaukt jebkurai Lielbritānijas teritorijā esošai vēstniecībai piešķirto diplomātisko statusu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+