×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Londonas enerģiskā balss Annika koncertēs Latvijas pilsētās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 26. līdz 30. oktobrim Latvijā uzstāsies Lielbritānijas dziedātāja Annika jeb “Annique” – maigas, pavedinošas balss īpašniece un asu tekstu autore. Soulmūzikas, eklektiskā džeza un pasaules mūzikas kokteilis izskanēs četros koncertos Jelgavā, Cēsīs, Rīgā un Liepājā.

Britu dziedātāja, komponiste un tekstu autore Annika ir augusi muzikālā ģimenē, iemācījusies dziedāt, vēl pirms mācējusi runāt, un savas pirmās melodijas kopā ar māsu sakomponējusi piecu gadu vecumā. Dažus gadus vēlāk viņa ieguvusi vokālo izglītību Laikmetīgās mūzikas akadēmijā Londonā, veidojot lietišķus kontaktus un mācoties uzstāties lielas auditorijas priekšā. Šī pieredze kombinācijā ar dziesmu aranžēšanas un uzlabošanas instinktu nu vainagojusies pieprasītas vokālistes karjerā. Viņa strādājusi kopā ar “Gorillaz” un Maiku Skineru, kā arī projektā “The Streets” Londonas Raundhauzā un šovā “The Jools Holland”.

Kad kāds kopējs draugs iepazīstināja Anniku ar multiinstrumentālistu Kobiju Israelītu, viņi aptvēra, ka kopā varētu iešķilt dzirksteli veiksmīgai sadarbībai. Kobijs un Annika apvienojās vienā grupā, lai sāktu radīt dziesmu sēriju, kas apkopota debijas albumā “Heads Up” (Galvas augšā).

Dueta skanējums, kas balstās Kobija čigānu un Austrumu mūzikas ietekmēs un Annikas džeza mūzikas mantojumā – viņas favorītes ir Ella Ficdžeralda un Čaka Hana, rada lielisku kokteili, kurā iemaisītas “french cafe” stila vibrācijas, rūgtensalda popmūzika un izjusta soulmūzika. Dziesma “Fallin” burtiski “pielīp” tās enerģijas dēļ, bet “Fly Little Bird” iecērt emocionālu pliķi.

“Viņa ir dvēseliska, viņa ir jutekliska, viņai ir varena balss – tas ir brīnums, kā mēs līdz šim brīdim neesam neko dzirdējuši par vārdu Annika,” brīnās radiostacija “Funk Haus Europa”.

Annikas un Kobija albuma “Heads Up” iznākšana aizvadītajā gadā lika Annikas atpazīstamībai izplatīties raķetes ātrumā. “Karstākajās” Apvienotās Karalistes koncertu vietās (Karaliskajā Alberta zālē, “Ronnie Scotts”, “The Jazz Cafe” un “XOYO”) biļetes uz Annikas koncertiem tika izpārdotas vēja ātrumā. Dziedātāja uzstājusies Glastonberijas festivālā, Kembridžas džeza un citos festivālos.

Annikas pavadošajā grupā muzicē augstas raudzes profesionāļi, kuri uzstājušies kopā ar Sīlu, Ellliju Goldingu, Ninu Simoni, Lauru Mvulu.

“Latvijas koncertos noteikti dziedāšu arī “London’s Burning” (“Londona liesmās”). Dziesma tika sarakstīta, veltot to 2011. gada Londonas nemieriem, kas satricināja visus londoniešus, ieskaitot mani. Bailes, haoss un eskalācija – tas bija tik graujoši. Tādēļ ar nepacietību gaidu brīdi, kad varēšu atskaņo šo dziesmu Latvijas publikai!” stāsta pati dziedātāja.

 

Varbūt noder!!

Koncerti

26. X 19.00 Jelgavas pilsētas kultūras centrā

27. X 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

29. X 19.00 Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace”

30. X 17.00 Liepājas pilsētas koncertzālē “Lielais dzintars”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+