×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Londonas ielās streikam pievienojas 30 000 policistu

streikss

Protestējot pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem, 10.maijā streiku uzsāka vairāki simti tūkstoši Lielbritānijas sabiedriskā sektora darbinieku, un ielās izgāja arī policisti. 24 stundas ilgajā streikā piedalās gan imigrācijas dienesta darbinieki, gan civildienesta ierēdņi, gan mediķi, gan pasniedzēji, gan cietumu apsargi. Tostarp caur Londonu gājienā devās vairāk nekā 30 000 no dienesta pienākumiem tobrīd brīvo policistu.

Policisti, kas piedalījās demonstrācijā, pārstāvēja visas 43 Anglijas un Velsas policijas pārvaldes, un viņu galvas greznoja melnas beisbola cepurītes ar uzrakstu: “Izdevumu samazināšana ir noziedzīga.”

Saskaņā ar Lielbritānijas likumiem policijai streikot ir aizliegts, taču kārtības sargi brīdina, ka izdevumu samazināšana, kuru īsteno valdība, cenšoties iegrožot budžeta deficītu, apdraud sabiedrisko drošību.

Policijas federācijas priekšsēdētājs Pols Makkīvers savā uzrunā norādīja: “Mēs ļoti dziļi bažījamies par kopienām, kurām kalpojam. Mēs esam pieredzējuši, kas notiek, kad mums ir valdība, kas policijas darbam piešķir ļoti zemu prioritāti.” “Ja jūs samazināt mūsu darbavietas, tad jūs samazināt pakalpojumus, kurus varam sniegt, un sabiedriskā drošība ir apdraudēta,” uzsvēra Makkīvers.

Tikmēr valdība apgalvo, ka pašreizējā pensiju sistēma ir netaisna un nav dzīvotspējīga, jo cilvēku dzīves ilgums pieaug.

Savukārt arodbiedrības norāda, ka, īstenojot valdības ieceres, to biedriem nāksies maksāt augstākus nodokļus un strādāt ilgākas darba stundas, lai nodrošinātu sev pensijas.

Arodbiedrības apgalvo, ka streikā piedalās vairāk nekā 400 000 cilvēku, taču valdības kancelejas ministrs Frensiss Mods uzskata, ka šis skaits ir “ļoti neprecīzs” un ka “veltīgajā” akcijā, viņaprāt, piedalās tikai 150 000 civildienesta ierēdņu.

Viņš piebilda, ka, pateicoties vairumam ierēdņu, kas ieradušies darbā, un valdības īpašo situāciju plāniem, sabiedrisko pakalpojumu sniegšana visumā nav cietusi.

Neatkarīgi no tā, kuram ir taisnība, ceturtdienas streiks ir ievērojami mazāks nekā novembra akcija, kad, protestējot pret pensiju sistēmas reformām, darbu pārtrauca divi miljoni cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+