×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
11. maijs, 2017
Drukāt

Londonas policija apsūdz trīs sievietes terorismā (1)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Londonas policija trešdien apsūdzēja trīs sievietes terorisma noziegumos un slepkavības plānošanā pēc policijas reida, kura laikā viena no šīm sievietēm tika sašauta.

Divas no apsūdzētajām ir māte un viņas meita.

Par apsūdzībām tika paziņots pēc 27.aprīlī notikušas policijas operācijas kādā mājoklī Londonas ziemeļrietumos, kuras laikā 20 gadus vecā Haula Barguti tika aizturēta un 21 gadus veco Rizleinu Bularu sašāva policija.

Bularas 43 gadus vecā māte Mina Diča tika aizturēta tajā pašā vakarā Kentas grāfistē Anglijas dienvidaustrumos.

Londonas policija saņēma atļauju paturēt šīs sievietes apcietinājumā uz ilgāku nopratināšanas periodu. Trešdien viņām tika izvirzītas apsūdzības terorakta gatavošanā un slepkavības plānošanā.

Pretterorisma amatpersonas bija novērojušas šīs sievietes pirms minētā reida, policija paziņoja aizturēšanas laikā, nesniedzot sīkākas ziņas par to, kāds terorakts ticis gatavots.

Apsūdzētās ceturtdien stāsies tiesas priekšā.

Septiņi citi cilvēki, tai skaitā trīs sievietes 18 vai 19 gadu vecumā, bija aizturēti šīs terorisma izmeklēšanas ietvaros, bet tagad ir atbrīvoti no apcietinājuma.

Lielbritānijas nacionālais terorisma draudu līmenis ir “smags” kopš 2014.gada augusta.

Reids Londonas ziemeļrietumos notika dažas stundas pēc tam, kad pie Lielbritānijas parlamenta tika aizturēts vīrietis ar trim nažiem. 27 gadus vecais Halids Mohammeds Omars Ali ir apūdzēts teroraktu gatavošanā saistībā ar šo incidentu, un viņam draud arī citas apsūdzības, kas saistītas ar spridzekļu izgatavošanu Afganistānā.

Viņa aizturēšana notika pēc 22.martā pie parlamenta notikušā terorakta, kurā 52 gadus vecais Halids Masūds iebrauca gājēju pūlī, nogalinot četrus cilvēkus, un pēc tam nodūra policistu, līdz uzbrucēju nošāva bruņots policists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+