×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Londonieši ir modri un apzinīgi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dienu pēc tam, kad Londona ieguva tiesības rīkot olimpiskās spēles, tur nogranda četri teroristu organizēti sprādzieni, kuros gāja bojā 52 cilvēki un vairāk nekā 700 tika ievainoti.


Kopš tā laika Londonā liela uzmanība tiek pievērsta uz ielām bez uzraudzības atstātām mantām. Ar kolēģi Viesturu Serdānu veicām eksperimentu, lai pārbaudītu, cik ātri reaģē londonieši. Puskilometru no Kingkrosas stacijas, kas ir viens no centrālajiem punktiem ceļā uz Olimpisko parku, uz ietves atstāju melnu mugursomu un pats iegāju kādus desmit metrus attālajā telefona būdiņā, izliekoties, ka man ar gulošo priekšmetu nav nekādas saistības. Gandrīz neviens no garāmgājējiem somai nepievērsa īpašu uzmanību, tomēr kāds uzvalkā tērpies kungs atskatījās. Drīz pēc tam parādījās policists, piegāja pie somas un pacēla to. Viņš sacīja, ka kāds ziņojis par aizdomīgu nepieskatītu nesamo. Somu atstāju pulksten 9.49, policists bija klāt 9.53 – tātad četrās minūtēs.

Eksperimenta otro daļu rīkojām metro stacijā. Atstāju tur apģērbu veikala “Primark” iepirkumu maisiņu, aizvērtu tā, lai nevarētu īsti pateikt, kas tajā iekšā. Pats iekāpu metro. Pēc aptuveni minūtes, kad bija aizgājis nākamais vilciens un perons kļuva tukšs, pienāca stacijas darbinieks rozā vestē, bez minstināšanās paņēma iepakojumu un aiznesa.

Londonas sabiedriskajā transportā regulāri izskan aicinājumi ziņot par aizdomīgām mantām, un cilvēki arī to apzinīgi dara. Latvijā tik zibenīgi tas nenotiktu, bet iemesli ir skaidri – mums, paldies Dievam, nav tik traģiskas pieredzes. Un cerams, ka nebūs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+