Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
21. marts, 2014
Drukāt

Lopu fermas izveidē Jēkabpils novadā investē 1,13 miljonus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Govs AS "Agrofirma Tērvete" jaunajā lielfermā "Tērces" Kroņaucē.

Jaunas liellopu fermas izveidē Jēkabpils novadā zemnieku saimniecība “Krasti” investējusi 1,13 miljonus eiro, pavēstīja bankas “Citadele”, kas kreditējusi projektu, korporatīvo komunikāciju vadītāja Zane Udrase.

Viņa informēja, ka banka “Citadele” jaunās liellopu fermas izveidei izsniegusi zemnieku saimniecībai kredītu viena miljona eiro apmērā, bet pārējie projektā ieguldītie līdzekļi ir zemnieku saimniecības “Krasti” līdzekļi. Saimniecība ieguvusi arī vairāk nekā 633 tūkstošu eiro finansējumu no Lauku atbalsta dienesta, kas tiks novirzīts daļējai kredīta dzēšanai.

“Lai izveidotu šo fermu, kurā viss ir automatizēts un darbojas roboti, idejas braucām smelties uz līdzīgam saimniecībām Polijā un Igaunijā. Mēslu krātuve Latvijai netipiski ir izveidota zem kūts ēkas, no kurienes mēsli tiek izsūknēti. Tāpat kūtī ir izbūvēta arī piena māja, saimniecības un biroja telpas,” sacīja zemnieku saimniecības “Krasti” īpašnieks Jānis Gaidis.

Viņš norādīja, ka šāda veida fermu bija iecerējis izveidot jau pirmskrīzes laikā, taču dzīve ieviesa korekcijas, un modernās liellopu fermas būvniecība sākās 2013. gada maijā.

Šobrīd kūtī ir 135 slaucamās govis, taču kūts domāta 280 liellopiem, tādēļ saimnieks iecerējis maijā palielināt ganāmpulku par 15, bet līdz šā gada beigām līdz 200 slaucamām govīm.

Zemnieku saimniecība “Krasti” dibināta 1993. gadā. Šobrīd “Krasti” apsaimnieko 450 hektārus zemes.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2013.gada beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Bankas “Citadele” 75% akciju pieder Latvijas valstij Privatizācijas aģentūras personā, bet 25% un vienas akcijas īpašniece ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+