×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Losandželosā nojauc Bredberija māju; apdraudēti arī citi vēsturiski īpašumi (2)

Ekrānšāviņš no latimes.comEkrānšāviņš no latimes.com

Losandželosas Ševiothillā nojaukta saulaini dzeltenā māja, kurā vairāk nekā 50 gadus līdz pat savai nāvei dzīvoja slavenais fantastikas rakstnieks Rejs Bredberijs, raksta “The Losangelos Times”.

Māja bija piesātināta ar Bredberija garu, tā bija pielāgota rakstnieka vajadzībām un interesēm, ar īpaši iebūvētiem grāmatplauktiem un citām detaļām.

Rakstnieks 2012. gadā nomira, bet pērnā gada jūnijā māju par 1 765 000 dolāru iegādājās “zvaigžņotais” arhitekts Toms Meins ar sievu Blaitu Elisonu-Meinu.

Varētu domāt, ka māju nopircis rakstnieka fans tās īpašās gaisotnes dēļ, taču nē – 2014. gada 30. decembrī bija izdota atļauja namu nojaukt, un nu tas ir noticis. Kādam ieinteresētam Bredberija fanam izdevies noskaidrot, ka nojauktās mājas vietā tiks celta arhitekta privātmāja ar vismaz trim pazemes stāviem.

Aizkustinošs ir fakts, ka senākie apkaimes iedzīvotāji, kuri pazina Bredberiju, meklē iespēju saglābt atmiņas par viņa māju – rožu stādus no rakstnieka sievas Megijas lolotā dārza, numura zīmes, kaut akmentiņu no piemājas taciņas.

Tajā pašā laikā daži no jaunajiem ielas iedzīvotājiem pat nezina, kas mājā dzīvojis un kas bijis Bredberijs.

Dokumenti un citi artefakti gan ir drošībā – pēc rakstnieka nāves tie novēlēti Reja Bredberija studiju centram Indianā.

Blogeris un Bredberija fans Džons Kings Tarpinians norāda, ka tendence atbrīvoties no vēsturiskām ēkām Kalifornijas štatā kļuvusi par nepatīkamu tradīciju: noārdīta slavenā kinoaktieru pāra Duglasa Fērbenka un Mērijas Pikfordes māja PickFair, Rūdolfa Valentino nams, un tikai ar lielām apkārtnes iedzīvotāju pūlēm izdevies paglābt no līdzīga likteņa rakstnieka Reimonda Čendlera māju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tie puķu stādus mīļojošie kaimiņi būtu ar mieru maksāt savu naudu par to, ka Bredberija māja ar visiem grāmatplauktiem tiek uzturēta nemainītā stāvoklī? Kādam taču pa to ir jāmaksā.

  2. Arī tur rodas jauna paaudze, kurai savas valsts vēsture ir pie dibena.

Draugiem Facebook Twitter Google+