×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Loskutovs: Es pievēru acis, ko un kā dara Juta Strīķe (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Jānis Vonda (no kreisās), Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs un KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe piedalās Valsts policijas preses brīfingā par robežas šķērsošanas kārtības apiešanu robežkontroles punktā "Grebņeva".

Lai neliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) zem politiska trieciena, es pievēru acis, ko dara Juta Strīķe, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais KNAB vadītājs, Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V).

“Kad biju KNAB priekšnieks, viņa atskaitījās par darbu tik daudz, cik pati uzskatīja par nepieciešamu, bet nebūt tik daudz, cik prasīts,” skaidroja Loskutovs. Pēc viņa teiktā, Strīķes darbā esot trūkumi publiski mazāk redzamajās jomās. Kad savulaik viņš apkopojis informāciju par iesniegumu izskatīšanu KNAB, par tiem iesniegumiem, kas izskatīti ārpus kriminālprocesiem, konstatēts, ka “Jutas padotajiem kopskaitā simtiem iesniegumu bija vienkārši nomētāti atvilknēs, atbildes nebija sniegtas un dažus iesniegumus pat bija grūtības atrast”.

“Cik sapratu no Saeimas apakškomisijas sēdes, situācija nav mainījusies. Arī tagad, kad KNAB priekšnieks [Jaroslavam Streļčenokam] pieprasa atskaiti par iesniegumu izskatīšanu, konstatēts, ka nav kontroles no Strīķes kundzes puses,” norādīja bijušais KNAB vadītājs, piebilstot, ka augstu vērtējot Strīķi kā profesionāli, bet būtiskas izmaiņas viņas attieksmē pret darbu neesot vērojamas. “Nevar uzskatīt, ka korupcijas apkarotāju darbs ir tikai krimināllietas vai operatīvais darbs. Tas ir arī iesniegumu izskatīšana un atbildēšana likumā noteiktajā kārtībā un laikā,” skaidroja politiķis.

Tagad birojam situācija neesot draudīga un tas dodot iespēju KNAB vadītājam Streļčenokam sākt “normālas kārtības ieviešanu un informācijas saņemšanu no visiem saviem padotajiem, neatkarīgi no viņu ieņemamā amata”, sacīja Loskutovs.

Viņš arī uzsvēra, ka patlaban neesot pamats uztraukumam par biroja darbu, ko apliecinot statistikas rādītāji, kas pēdējā laikā uzlabojoties.

Loskutovs piekrita pieņēmumam, ka vērojama interesanta sakritība, ka situācijās, kad Strīķei samilzt konflikti ar biroja vadību, parādās informācija par skaļām krimināllietām.

“Nesteigtos paust kategoriskus apgalvojumus, bet labi atceros, kad KNAB vadīja [Normunds] Vilnīts, Juta Strīķe bija uzaicināta uz Saeimas komisijas sēde, kur bija redzama skaidra tendence vērsties pret viņu. Viņa neatnāca uz komisijas sēdi, bet notika masveida aizturēšanas “Latvenergo” lietā. Kad biroju tagad vada Jaroslavs Streļčenoks un bija publiskota informācija par pirmo disciplinārlietu pret Strīķi, tajā pašā dienā tika publiskota informācija par Valsts ieņēmumu dienesta bijušās vadītājas [Nellijas] Jezdakovas aizturēšanu. Tās ir tādas interesantas sakritības un tendence,” sacīja Loskutovs.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2005.gadā toreizējais KNAB priekšnieks Loskutovs Strīķei piemēroja piezīmi. Šāds sods noteikts, jo viņa nebija ievērojusi KNAB darba kārtības noteikumos noteikto kārtību, proti, 2004.gada 20.oktobrī viņa bez iepriekšējas KNAB priekšnieka atļaujas sniegusi plašsaziņas līdzekļiem ierobežotas pieejamības informāciju par KNAB ierosināto krimināllietu un tās gaitā aizturēto personu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tas ka Strīķe aizņemta ar operatīvo darbu un ķer korumpantus, bet viņai Streļčonoks un Loskutovs
  pārmet neatbildēšanu uz visām piesūtītām vēstulēm ir vairāk kā smieklīgi un norāda uz to, ka šie kungi speciāli mēģina viņu kompromitēt. Nav īpaši kur piekasīties, tad pēc labākajiem padomju standartiem paziņo, ka Strīķe neatbild uz darbaļaužu sūtītajām dažām vēstulēm. Starp citu Loskutovs, pārāk skatīdamies, ko dara Strīķe, pievēra acis arī uz naudas izzagšanu šajā iestādē. Ka tik Streļčenokam neiznāk kaut kas līdzīgs.

  • Seriālu specifika ir tāda, ka skatītāji ātri aizmirst, kas bijis iepriekšējās sērijās, un tas, kas vakar bijis sirdsšķīsts cīnītājs par tiesiskumu un reformām, šodien var izrādīties rūpīgi maskējies nelietis, kurš patiesībā visus šos gadus kalpojis «sliktajiem». Nav šaubu, ka skatītāji jebkurus sižeta neloģismus apēdīs bez uzdzeršanas.
   Ko no šī bezjēdzīgā stāsta var secināt? Acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar KNAB pārvaldības mehānismu, ja jau pie jebkura priekšnieka iestādi plosa iekšējas pretrunas. Arī likums par atklātām personāliju vēlēšanām Saeimā ir izrādījies Latvijas demokrātijas attīstības līmenim nepiemērots, jo pašreizējo KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku ievēlēja vienbalsīgi, lai gan pretendenta niecīgā pieredze nevarēja neradīt šaubas par viņa piemērotību amatam.

 2. Cik ilgi var terorizēt iestādes vadītājus ? Visnopietnākais darbs KNAB notiek savu nesaskaņu risināšanā. Un pie visa vainīga viena vienīgā – Strīķe. Cik ilgi vēl Vienotība piesegs savu sabiedoto un šoi ntrigu veidotāju ???

 3. Nu gan Loskutova kungs (sevišķi drosmīgs) iedrošinājies atvērt acis un ar svešām rokām varonīgi uzbrukt sievietēm,no kurām ,kā vadītājs bija tā nespējīgi nobijies,ka pievēris acis.Tagad viņš ir gudris un vēl varonīgs,jo viņam ir imunitāte…

 4. Ja man būtu teikšana, es atlaistu kā Steļčenoku, tā Strīķi. Galvenais ir KNAB darbs, nevis atsevišķi individi.

 5. Tik profesionāla, bet mūžīgi tikai p.i.

 6. manuprāt tieši Strīķe ir tā, kura dezorganizē visu knābja darbu. Un Loskutovs izrādījās bezmugurkaula memļaks viņas rokās

 7. Šķiet, ka Strīķe kādam ļoti,ļoti kāpj uz varžacīm.Jāaizvāc. Turies,Juta.

 8. Strīķe veidoja KNAB un ir pierādījusi sevi kā izcilu speciālisti, tāpēc priekšnieciņiem viņā vajadzētu ieklausīties nevis demonstrēt varu!Kampēji tikai priecāsies, ja idosies viņu “piebeigt”!

Draugiem Facebook Twitter Google+