×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

LOSP aicina parakstīties par iniciatīvu – “Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem” (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) portālā “manabalss.lv” ir izveidojusi iniciatīvu “Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem”, par ko aicināts parakstīties ikviens, kam nav vienaldzīga lauksaimniecības un meža zemes saglabāšana Latvijas pilsoņu īpašumā, portālu “LA.lv” informēja LOSP.

“Latvijas zeme ir vērtība, kuru, acīmredzot, nebijām novērtējuši, jo pēdējo gadu laikā liela daļa zemes ir nonākusi ārvalstu pilsoņu īpašumā. Iniciatīva tika izveidota ar mērķi, lai Latvijas zemnieki netiktu nostādīti sliktākās pozīcijās kā ārzemju [lauksaimnieki]. Piemēram, mums ir grūti konkurēt ar cenu un kredītresursu piesaistīšanu, salīdzinot ar lielām dāņu, vāciešu un citu veco ES valstu zemniekiem piederošām saimniecībām (..),” paziņojumā norāda LOSP.

Organizācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Eiropas Savienības (ES) jautājumos Armands Krauze (ZZS) atzīmē, ka Saeimas deputāti nevar pieņemt likumu, kas aizliegtu pārdot lauksaimniecības un meža zemi ārzemniekiem, jo tas būtu pretrunā ar Latvijas iestāšanās līgumu ES.

“Vienīgais risinājums ir tautas nobalsošana, kurā Latvijas pilsoņu vairākums atbalstītu aizliegumu ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecības un meža zemi. ES ir demokrātisks “veidojums” un pilsoņu izteiktās vēlmēs ieklausās un arī ņem vērā. Tā var nerēķināties ar Latvijas politiķu iegribām, bet nevar nerēķināties ar Latvijas tautas vēlmi. Jau pašlaik ir noteikts, ka viens miljons ES iedzīvotāji no septiņām dalībvalstīm var rosināt iniciatīvas par jebkuru jomu, kas attiecas uz Eiropas Komisijas kompetenci,” skaidro Krauze.

Par iniciatīvu var balsot šeit. Līdz otrdienas, 7.janvāra, rītam par iniciatīvu bija parakstījušies nedaudz mazāk kā 900 cilvēku.

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas, pārstāvot vairāk nekā 12 345 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ārprāts,sevi pārdodiet ja jau trūkst naudas.Visu izpārdeva,tagad jau pie zemes kērās. Kautkas svēts ir palicis? Balsoja tauta pret eiro ieviešanu Latvijā,valdība izdarīja pa savam.Tagad pie zemes ķērās.Dievs Jūs bargi sodīs ,kungi. Daba jau soda par izgriestajiem mežiem.

 2. LOSP filozofē par Latvijas zemi Latvijas pilsoņiem, bet šī organizācija nemaz nesatraucas, ka 2013. gadā
  l/s izmantojamās zemes platības samazinājušās par vairāk nekā 53 tūkstošiem hektāru! Zeme aizaug ar
  krūmiem, bet par to neuztraucas ne ierēdņi, ne zemnieku aktīvisti. Lielsaimniekiem tikai viena interese – kā lētāk tikt pie sīkzemnieku zemes un tur nauda valstij atrodas vienmēr. Bet par laukiem kopumā nedomā neviens, jo līdz šim nav bijis kārtīga saimnieka Latvijas zemei ZM izskatā. ZM ir bijuši tikai pilsētnieki biologi vai fiziķi, vai arī dažādi interešu grupu bīdītāji no lielsaimnieku organizācijām.

 3. Un ja nepārdos ārzemniekiem tā lauksaimniecības zeme aizaugs

 4. Kluseejoshaa LV inteligjence un politiski kuutrie latvieshi nekad nesavaaks nepiecieshamos tuukstoshus parakstu,lai sho projektu pienjemtu Saeimaa.Bez tam Shlesers,Ushakovs un & sen jau ir lielaako dalju izpaardevushi aarzemniekiem un veel peec paaris gadiem vinji sanjems Latvijas pilsoniibu….

 5. ….labprāt parakstītu … nav internetbankas … 🙁

 6. To mums vairāk nesagaidīt…
  viss jau pārdots!

 7. DZIMTENE mums ir viena …tad kapeic? vinu butu jadala ar pirktspeigiem arvalstniekiem?iR JASAPROT ARI TO KA JABUT KAUT KAM SVETAM KO NEDRIKST DALIT AR CITIEM………

 8. Un ko tad,ja man nav internetbankas Latvijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+