Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
14. augusts, 2014
Drukāt

LOSP aicina valdību saglabāt valsts atbalstu lauksaimniecībai pagājušā gada līmenī

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina valdību saglabāt valsts atbalstu nozarei 2013. gada līmenī, liecina organizācijas paziņojums.

LOSP klāsta, ka līdz šim lauksaimniecībai atvēlētas nacionālās subsīdijas, atbalsts ciltsdarbam lopkopībā un papildu valsts tiešie maksājumi jeb tā sauktais pārejas posma valsts atbalsts (PPVA). Taču pastāv risks, ka turpmāk nacionālās subsīdijas un cita veida valsts atbalsts nozarē netiks piešķirts tādā apjomā, kā to pieļauj Eiropas Komisijas (EK) nostādnes līdz 2020. gadam.

Organizācija aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) un pārējos valdības locekļus turpmākajos gados saglabāt nacionālās subsīdijas un atbalstu ciltsdarbam vismaz 2013. gada līmenī. Tāpat lūgts paredzēt PPVA atbilstoši EK nostādnēm, lai Latvijas lauksaimnieki spēt konkurēt ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu lauksaimniekiem.

LOSP uzskata, ka valsts amatpersonām ir jāsaprot, ka Latvijas lauksaimniekiem ir jāsaskaras ar daudziem biznesa riskiem – neparedzami laika apstākļi, dzīvnieku slimības, kā arī neprognozējamas situācijas lauksaimniecības produktu tirgos. Pēdējie notikumi to apliecina: ārkārtas situācijas – tādas kā Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, Krievijas aizliegums ievest Latvijā ražotās lauksaimniecības produktus – rada lielus zaudējumus mūsu lauksaimniekiem.

Lai pārrunātu valsts atbalsta nozīmi Latvijas lauksaimniecībā, LOSP pārstāvji ar Ministru prezidenti tiksies nākamajā pirmdienā, 18.augustā. “Ar premjerministri diskutēsim par to, ka bez iepriekšminētā atbalsta maksājuma apjoma zemniekiem nav iespējams izdzīvot, vismaz lopkopībā tā būs kritiska situācija,” uzsver Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja, LOSP pārstāve Aija Balode.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+