Mobilā versija
+7.7°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
14. augusts, 2014
Drukāt

LOSP aicina valdību saglabāt valsts atbalstu lauksaimniecībai pagājušā gada līmenī

Foto: LETAFoto: LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina valdību saglabāt valsts atbalstu nozarei 2013. gada līmenī, liecina organizācijas paziņojums.

LOSP klāsta, ka līdz šim lauksaimniecībai atvēlētas nacionālās subsīdijas, atbalsts ciltsdarbam lopkopībā un papildu valsts tiešie maksājumi jeb tā sauktais pārejas posma valsts atbalsts (PPVA). Taču pastāv risks, ka turpmāk nacionālās subsīdijas un cita veida valsts atbalsts nozarē netiks piešķirts tādā apjomā, kā to pieļauj Eiropas Komisijas (EK) nostādnes līdz 2020. gadam.

Organizācija aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) un pārējos valdības locekļus turpmākajos gados saglabāt nacionālās subsīdijas un atbalstu ciltsdarbam vismaz 2013. gada līmenī. Tāpat lūgts paredzēt PPVA atbilstoši EK nostādnēm, lai Latvijas lauksaimnieki spēt konkurēt ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu lauksaimniekiem.

LOSP uzskata, ka valsts amatpersonām ir jāsaprot, ka Latvijas lauksaimniekiem ir jāsaskaras ar daudziem biznesa riskiem – neparedzami laika apstākļi, dzīvnieku slimības, kā arī neprognozējamas situācijas lauksaimniecības produktu tirgos. Pēdējie notikumi to apliecina: ārkārtas situācijas – tādas kā Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, Krievijas aizliegums ievest Latvijā ražotās lauksaimniecības produktus – rada lielus zaudējumus mūsu lauksaimniekiem.

Lai pārrunātu valsts atbalsta nozīmi Latvijas lauksaimniecībā, LOSP pārstāvji ar Ministru prezidenti tiksies nākamajā pirmdienā, 18.augustā. “Ar premjerministri diskutēsim par to, ka bez iepriekšminētā atbalsta maksājuma apjoma zemniekiem nav iespējams izdzīvot, vismaz lopkopībā tā būs kritiska situācija,” uzsver Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja, LOSP pārstāve Aija Balode.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+