×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

LOSP iestājas par kažokzvēru audzēšanas saglabāšanu Latvijā (18)

kazokzveru_adas

Kažokzvēru audzēšana Latvijā ir jāturpina un jāattīsta, ieviešot jaunākās dzīvnieku labturības prasības. Ar šādu nostāju nākusi klajā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), paužot neizpratni par dzīvnieku aizstāvju centieniem panākt aizliegumu kažokzvēru audzēšanai Latvijā.

LOSP skaidro, ka starptautiskas kažokzvēru audzētāju organizācijas un ciešā sadarbībā ar zinātniekiem ir izstrādājušas uz zinātniskiem pētījumiem balstītus standartus, kurus nozarē plānots ieviest visā Eiropā. “Augstu, zinātniski pamatotu labturības standartu ievērošana ir arī nozares mērķis un ir jau daudz darīts, lai to īstenotu,” tā organizācijā.

LOSP ir nemierā ar dzīvnieku aizstāvju centieniem iznīcināt nozari, kas ir attīstāma, liekot uzsvaru uz jaunākajām tendencēm un atziņām dzīvnieku labturībā.

“Ņemot vērā nozarē nodarbināto cilvēku (aptuveni 500), investīciju apjomu un strauji augošo nozares ieguldījumu valsts tautsaimniecībā, būtu absurdi uz nepamatotu un emocijām balstītu apgalvojumu pamata likt šķēršļus tālākai nozares attīstībai,” norāda LOSP.

LOSP vadītājs Edgars Treibergs piebilst, ka kažokzvēru audzēšana Latvijā vēsturiski bijusi būtiska lauksaimniecības sastāvdaļa. Nozarē rūpējas par galaprodukta kvalitāti un tādēļ, pēc Treiberga sacītā, ir “absurdi apgalvot, ka kažokzvēru audzēšanas procesā netiek ievērotas dzīvnieku labturības prasības”.

Pēc Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekles Sandras Vilciņas teiktā, kažokzvēru labturība ir galvenā audzētāju prioritāte, jo tā vistiešākajā mērā ietekmē produkcijas kvalitāti. Nozarei ir liels potenciāls, un tās likvidēšana emociju iespaidā būtu liels zaudējums gan darba vietu, gan eksporta un nodokļu ieņēmumu ziņā.

Jau vēstīts, ka portālā “manabalss.lv” pērn savākti 10 000 Latvijas pilsoņu parakstu, kas nepieciešami, lai izskatīšanai Saeimā iesniegtu sabiedrības iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Tad neaudzēsim arī gaļas lopiņus, jo tos tak arī nogalina. Personīgi es nevalkātu kažokādas izstrādājumu, bet ja ir noieta tirgi un nozare tiek attīstīta atbildīgi, tad neredzu nevienu iemeslu, lai kažokzvērus neaudzētu. Tā jau mēs varam atteikties no jebkuras ražošanas – vienā būs smakas, citā troksnis, vēk kādā putekļi utt. No kā pārtiksim? No svaiga gaisa?

 2. Kam nepatīk, ka Latvijā ir mazumiņš industrijas, lai taisās prom uz valstī, kur tādas nav. Vai arī uz valstīm, kur kažokzvērus audzē lielākos apmēros.

 3. Nu gan! Kas bildei vaina?
  Ļoti laba nozare, vajadzīga mūsu tautsaimiecībai!
  Un cik zinu, viņiem ir paši augstākie standarti dzīvnieku labturībā

 4. Bilde vien izskatās atbaidoši. Labāk uzsākt citu biznesu.

 5. Bezjēdzīgajai nežēlībai beidzot jāliek punkts! Žēl jūsu, nežēlības atbalstītāju mazbērnus, kas kaunēsies, zinot, ka mēģinājāt līdz pēdējam brīdim aizstāvēt kaut ko tik necilvēcīgu…

 6. Vai tie dzivnieku draugi nav riktigi slimi palikuši ?

 7. Cik agrāk skaisti izskatījās sievietes ,kas valkāja izstrādājumus no kažoādām ! “Istas dāmas ne tā kā tagad … pretiga tā kīmiskā rūpniecība

 8. Protams ,ka jāsaglabā nozare . Tie tūdaliņi lai valkā sintētiku ! Ja gribam vēl izstumt uz ārzemēm latviešu ģimenes tad tik slēdzam ciet cuku putnu lielliopu fermas Audzēsim tikai suņus un kakus Pērtiku ari tiem vedīsim no ārzemēm

 9. Kkas šeit īsti nelīmējas kopā…kkā reālie fakti no drošiem avotiem man biš atšķirās.
  Bet tas jau skaidrs, ka nozares pārstāvi cenšas vnk savu biznesu aizstāvēt.

  BET….aizvien lielāks cilvēku skaits, kuri pievienojas PAR šīs nozares slēgšanu.

 10. Cienījamais LOSP vadītājs varēja pieturēt savu raženo muti – ka nenāk gaismā paša darbība.

 11. Ja cilvēki grib aizstāvēt savu biznesu, vismaz varētu mazliet pārdomāt argumentus, ar ko dodas kaujā.

  Daži draudzīgi ieteikumi:
  “kažokzvēru audzēšana Latvijā vēsturiski bijusi būtiska lauksaimniecības sastāvdaļa” – pirmkārt “mēs tā darām jau sen” īsti nav arguments nevienas darbības pamatošanai, pretējā gadījumā mēs turpinātu darīt visvisādas apšaubāmas lietas. Labāk šo neturiet par savu trumpi.

  “Ņemot vērā nozarē nodarbināto cilvēku (aptuveni 500), investīciju apjomu un strauji augošo nozares ieguldījumu valsts tautsaimniecībā” aicinām nelikt šķēršļus Spaisa tirdzniecībai. Bez tā, ka par prātā sajukušiem dzīvnieku kāvējiem retāk ziņo medijos kā par pārpīpējušamies jauniešiem – vai ir kāda būtiska atšķirība centienos pamatot vienu un otru nozari? Diez vai arī tas ir labākais mēģinājums.

  “kažokzvēru labturība ir galvenā audzētāju prioritāte, jo tā vistiešākajā mērā ietekmē produkcijas kvalitāti.” – šim apgalvojumam ir savs pamats, jo ir grūti pārdot caurumainu kažokādu vai tādu, kuras akots nav diez ko kvalitatīvs. Taču ir aplami likt šeit vienādības zīmi ar dzīvnieku labklājības vispusīgu nodrošināšanu. Piemēram, zvērs var būt akls, kurls, dzīves apstākļu dēļ psihiski nomocīts un ar iekšējo orgānu slimībām, BET vienlaikus ar labu, veselu kažoku, jo viņš saņēmis pilnvērtīgu, vitamīniem bagātu barību, ir novērstas iespējas būrī gūt miesas bojājumus utt. Nu, nevar teikt, ka par dzīvnieka labklājību rūpējas pilnvērtīgi, jo audzētāju mērķis ir kvalitatīvs produkts.

  Tas viss, protams, nenozīmē, ka nozares pastāvēšanu nav iespējams pamatot jēdzīgāk, taču šī ziņa diemžēl ir labs piemērs, ko dot skolēniem analizēt, meklējot tajā argumentācijas kļūdas.

  • Absurds suņu un kaķu meitenes noteiks ko Latvijā audzēt ko ne !

  • Vai maz saprati ko raksti ?Audzēja Latvijā kažokzverus un audzēs

  • Un kur šajā komentārā ir kaut viens vārds, kas liktu man balsot par kažokzvēru nozares likvidāciju?
   tikai emocionāli vārstojumi….!Ja būtu kaut viens arguments pret, tad es varbūt padomātu, bet abolūti neviens! Tā ka pagaidām izskatās, ka būs vien man jāpārstāv to pārstāvju pulciņš kurš ir par nozares pastāvēšanu!
   Daudz drausmīgāk esot tās ķīmijas un viss kas tiek lietots citām nozarēm kā graudkopība – un kur reāli paliek atliekvielas un visa sabiedrība to apēd un tiek mērķtiecīgi indēta!!! Ierosinu visiem zvēru aizstāvjiem labāk spēkus koncentrēt, lai protestētu pret graudaudzētāju milzīgo vēlmi miglot un indēt cilvēkus, nekā bezjēdzīgi ņemties pret emocionālu jūtu radītu sajūtu pret kažokzvēru audzēšanu!

 12. Ziniet, kažoku audzētāji! Jūs, ja prastu to darīt, būtu labi, bet Jūs radat zaudējumus citiem – taisat biznesu uz citu rēķina. Pilna LV ar Jūsu amerikas ūdelēm. Zivis dīķos izēd. Zaudējumi ir vienkārši nenormāli. Un tas nav viss. Jūs visus vajag pašus būros salikt:) Biznesmeņi atradušies. Kaitnieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+