×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

LOSP: videonovērošanas prasība gremdē mājražotājus; aicina to pārskatīt (1)

vins

Izmaiņas Alkoholisko dzērienu aprites likumā būtu jāpārskata un jāvērš par labu mājražotājiem un lauku tūrisma saimniecībām, nenosakot videonovērošanu kā obligātu prasību. Šādu viedokli paziņojumā medijiem pauž Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP).

LOSP atgādina, ka pērn 19.jūlijā Saeimā pieņemtie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā nosaka, ka alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā, izņemot alu (ja absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 5,8 tilpumprocentus), alkoholisko dzērienu tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietā nodrošināma nepārtraukta videonovērošana.

Noteikts arī, ka videoieraksts jāsaglabā vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas, reģistrējoties datu aizsardzības instancēs un uzglabājot datus saskaņā ar stingrajiem noteikumiem personas datu uzglabāšanā.

“Kaut arī sākotnējais izmaiņu mērķis bija samazināt iespēju jauniešiem iegādāties alkoholiskos dzērienus, tomēr ar šādu redakciju vēlamais rezultāts netiks panākts, kā vienīgi neadekvāti sadārdzinātas mājražotāju un lauku tūrisma saimniecību izmaksas,” klāsta organizācijā.

LOSP aicina komisiju atbalstīt grozījumus nosakot, ka šāda prasība neattiecas uz alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības vietām, kurās tiek tirgots uzņēmēju pašu saražots vīns vai raudzētie dzērieni.

“Iepriekšējā Saeima pieņēma likumu grozījumus, domājot tikai par lielajiem uzņēmējiem – šajā gadījumā – lielajiem alkohola tirgotājiem un importētājiem. Vērts būtu paturēt prātā, ka mūsu pašu vīna, šmakovkas u.c. pašmāju alkohola ražotāji – uzņēmēji ir mazi un pārsvarā dzīvo laukos. Domājot tikai par lielajiem, mēs nodarām pāri savējiem, pieņemot likumu grozījumus, kas faktiski liedz mazajiem lauku ražotājiem veikt uzņēmējdarbību,” saka LOSP dalīborganizācijas – “Lauku ceļotājs” – prezidente Asnāte Ziemele.

Ņemot vērā diskusijas par ekonomiski aktīviem un apdzīvotiem laukiem, mājražotājiem un lauku tūrisma saimniecībām nedrīkst uzlikt vēl papildu slogu. Tāpēc LOSP aicina šo normu neattiecināt uz minētajām saimniecības formām. “Pretējā gadījumā veidojas absurda situācija, ka novērošanas kameras jāizvieto arī tirdziņos, kur tiek tirgoti mājražotāju ražotie alkoholiskie dzērieni,” piebilst LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Obligātu videonovērošanu deputātu tualetēs!

Draugiem Facebook Twitter Google+