Kultūra
Teātris un kino

“Lote un pazudušie pūķi” – nedēļas nogales visvairāk apmeklētā animācija0

Publicitātes attēls.

Uzreiz pēc aplausu pavadītas pirmizrādes animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi” kļuvusi par nedēļas nogales skatītāko animācijas filmu Latvijā, ziņo studijas pārstāve Zane Dzene.

“Lote un pazudušie pūķi” ir trešā pilnmetrāžas animācijas filma, kuras centrā ir jaukā suņumeitene Lote. Jaunākajā filmā Lote ir lielā māsa mazajai Rozītei, un mazulītes dzīves pirmā diena kļūst par piedzīvojumiem bagātu ceļojumu.

Izgudrotāju ciemā ieradušies divi zinātnieki, kuru kvēlākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskie ugunsdvesmas pūķi. Viņus uzmeklēt dodas gan Lote un Rozīte, gan zaķis Adalberts, kurš ir pārliecināts, ka šī ir viņa iespēja beidzot kļūt slavenam un iegūt tik kāroto portfeli!

Igaunijā “Lote un pazudušie pūķi” ir kļuvusi par vienu no skatītākajiem lielā ekrāna darbiem, un to izrāda gan oriģinālvalodā, gan krievu dublāžā. Arī Latvijas kinoteātros jaunie Lotes piedzīvojumi novērtējami gan latviski, gan krieviski.

Latviski Lote runā Luetas Melderes balsī, viņas māsiņas Rozītes balsi ieskaņojusi Amēlija Barone, dažādās lomās iejutušies Jānis Jarāns, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Olga Dreģe, Santa Didžus, Pēteris Šogolovs, Andris Bērziņš, Andris Freidenfels, Roberto Meloni, Imants Pakalnietis un daudzi citi.

Saistītie raksti

Lapsas Džovanni balsi ieskaņojis Renārs Kaupers, un viņš piedalījies šīs filmas trīs dziesmu tapšanā: “Roņu dziesmas”, “Cūku dziesmas” un “Debesu lapsu dziesmas”. Renāra Kaupera balss skan arī filmas krievu valodas dublāžā, savukārt vārdus tām atdzejojis Sergejs Timofejevs.

Filmu “Lote un pazudušie pūķi” demonstrē kinoteātros visā Latvijā, un to izrāda kopā ar mākslinieces Agneses Aizpurietes debijas filmu “Trakā Lapsa”, ar kuru kā kino mūzikas autori debitējuši “Carnival Youth”. Tāpat filmu “Lote un pazudušie pūķi” iespējams noskatīties vietnē “Shortcut”.

LA.lv