×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Lielākais laimests pasaules vēsturē – loterijā ASV laimēti 1,6 miljardi

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

ASV Kalifornijas štatā loterijas “Powerball” biļetes īpašnieks trešdien vinnējis 1,6 miljardus ASV dolāru (1,5 miljardus eiro), kas ir pasaules rekords loteriju vēsturē, paziņoja amatpersonas.

Vinnesta izlozi vēroja miljoniem televīzijas skatītāju, un laimīgie skaitļi bija 8, 27, 34, 4 un 19, bet loterijas bumbiņa “Powerball” bija ar 10.numuru.

“Mums ir vinnētājs Kalifornijā! Laimīgā biļete tika pārdota Čainohilzā. Mēs vēl gaidām rezultātus no citiem štatiem,” mikroblogu vietnē “Twitter” pavēstīja uzņēmums “California Lottery”.

Laimests dienas lielāko daļu bija 1,5 miljardi dolāru (1,4 miljardi eiro), kas jau bija pasaules rekords loteriju vēsturē, bet vēlāk pieauga līdz apmēram 1,6 miljardiem dolāru, ziņo telekanāls “ABC News”.

Laimētājs var izvēlēties, vai saņemt vinnestu ikgadējos maksājumos 29 gadu laikā, vai saņemt visu vinnesta summu uzreiz, pēc nodokļu nomaksas.

Izredzes laimēt bija viens pret 292 miljoniem. Neraugoties uz niecīgajām izredzēm, veikali visā ASV teritorijā pārdeva daudz loterijas biļešu arī pēdējās stundās pirms izlozes.

Loterijas rīkotāji paziņoja, ka ir pārdots rekordskaits biļešu.

Laimesta sākotnējā summa 7.novembrī bija 40 miljoni dolāru (37 miljoni eiro), bet vēlāk pieauga, jo 20 izlozēs nebija galvenā vinnētāja.

Iepriekšējais laimesta rekords ASV bija 656 miljoni dolāru (603 miljoni eiro), ko 2012.gada 30.martā vinnēja trīs loterijas dalībnieki no Ziemeļkarolīnas, Puertoriko un Teksasas.

Bagātākā loterija pasaulē ir Spānijas ikgadējā Ziemassvētku loterija “El Gordo”. 2015.gadā šīs loterijas vinnestos tika izdalīti 2,2 miljardi eiro, tomēr viena vinnesta maksimālā robeža bija 400 tūkstoši eiro, un tūkstošiem dalībnieku laimēja mazākas summas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+