×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Ļoti gaidīja ciemiņus, jo garšo kūkas: dvīņumāsas Valmierā nosvin 90 gadu jubileju (5)

Foto - Valmieras domeFoto - Valmieras dome

30.oktobrī 90.dzimšanas dienu atzīmēja dvīņumāsas no Valmieras – Mirdza Paegļkalne un Dzidra Ģēģere. Kundzes sveica arī Valmieras pašvaldība, kurā šāds gadījums praksē ir pirmoreiz.

Mirdza un Dzidra dzimušas 1926.gadā. Mirdza ir vecākā, bet Dzidra jaunākā māsa. Dvīņumāsas augušas trīs bērnu ģimenē. Savu bērnību un pirmās skolas gaitas vadījušas Dikļu pusē. Savukārt Burtnieku pusē, apgūstot mājturību, aizrāvušās ar adīšanu. Rokdarbi ir bijusi māsu sirdslieta visa mūža garumā. Savā svētku dienā abas bija tērpušās pašdarinātos adījumos.

Pēc mājturības prasmju apgūšanas, māsas joprojām turējās cieši kopā un turpināja izglītoties Priekuļos, iegūstot agronoma profesiju. Māsas absolvēja skolu un sāka strādāt kolhozā Alojas pusē. Abu līdz šim kopīgi vadītais ceļš nedaudz pašķīrās, kad tika sastaptas mūža mīlestības un mīti gredzeni. Kopš abām kundzēm vīri ir aizgājuši aizsaulē, viņas dzīvo kopā Valmierā, kur savulaik vecākā māsa Mirdza kopā ar vīru uzcēla ģimenes māju.

Ikdienā Dzidra mīl klausīties radio un interesēties gan par iekšpolitiku, gan ārpolitiku, bet Mirdzai patīk lasīt žurnālus un skatīties televizoru.

Pašlaik par abām māsām gādā vecākās māsas Mirdzas vedekla Gunta, kura atzīst, ka kundzes ļoti gaidījušas ciemiņus, jo kāroja pēc svētku kūkas. Jaunākā māsa Dzidra to apstiprina, pieminot, ka māsa viņu jau bērnībā mīļi dēvējusi par saldumu pūriņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mīļi apsveikumi un suminājumi tik skaists raksts un māsiņas. Veselību un dzīvesprieku!!

  2. Jauki. Priecājos!
    Man arī vecmāmiņa, kura šovasar svinēja savu 92 dzimšanas dienu un arī viņai garšo kūkas… 🙂

  3. Jauki. Priecājos!
    Man arī vecmāmiņa, kura šovasar svinēja savu 92 dzimšanas dienu un arī viņai garšo kūkas… 🙂

  4. No tiesas bezgala mīļi 🙂

  5. Cik mīļi! Veselību un prieku māšelēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+