Mobilā versija
+4.5°C
Urzula, Severīns
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Ļoti labi, bet… Atis Jansons par ātruma kontroles maratona rezultātiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Patiess prieks, ka vismaz vienu dienu aprīlī mūsu ceļu policija ir spējusi strādāt ar krietnu vērienu un dažus simtus pārāk ātro piebremzēt. Taču nevaru pievienoties policijas ziņojuma pirmās rindkopas, manuprāt, naivi optimistiskajai noskaņai. Un blefa elementiem, kas tajā pavīd.

Vai tiešām visa Latvija (vairāk nekā 100 000 kustībā esošu transporta līdzekļu) tik jūtīgi reaģēja uz ziņojumiem par gaidāmajām pārbaudēm un dažām reida brigādēm? Mēģinu pārbaudīt. Vienīgais objektīvais avots ir LVC satiksmes uzskaites punktu dati. Jūsu ieskatam pievienoju tabulu no 28 šādiem punktiem ar 15., 16. un 17. aprīļa rezultātiem. Un tā liecina, ka ātrums ceturtdienā daudzviet tiešām bijis mazāks. Tomēr – ­ne visur. Un nekādi nevaru atrast tos policijas minētos “divus līdz trīs km/h”. Vidēji ir tikai 0,9 (salīdzinot ar piektdienu) vai 1,2 km/h (salīdzinot ar trešdienu).

Tātad mazāk, nekā ziņo VP. Bet arī tas būtu daudz, jo panākts ar relatīvi maziem vienai akcijai nepieciešamiem spēkiem. Objektīvam pētniekam šādā situācijā neizbēgams jautājums – vai nebija vēl kādi kustības ātrumu iespaidojoši apstākļi? Lielāks kustības blīvums, piemēram. Šis apstāklis neapšaubāmi ietekmē ātrumu vairāk par jebkurām policijas aktivitātēm. Skatieties tabulā. Kur plūsma lēnākā? Pierīgā, kur kustības intensitāte pārsniedz 10 000 auto diennaktī. Godīgi atzīšos – visu punktu datus šādi izfiltrēt nepaspēju. Bet policijas profesionāļi gan varētu. Un vajadzētu. Jo citādi secinājumu ticamība maza.

Piedevām: pat pētnieks amatieris var visai viegli iegūt attiecīgās dienas meteoroloģiskos datus. Un ieraudzīt, ka 16. aprīlis bija mēneša lietainākā diena, kurā nokrišņu daudzums visā Latvijā pārsniedza vidējo statistisko (apmēram 2 mm diennaktī) un bija virs 10 mm, Rīgas tuvumā pat 16 mm, Alūksnes un Apes apkārtnē naktī piedevām sniga. Dabiski – satiksme kļuva lēnāka. Un radarakciju pārslavēt nevajag. Drīzāk jau prieks par to, ka vienlaidus dulli kļuvuši un pašsaglabāšanās instinktu pavisam pazaudējuši mēs tomēr neesam.

videjaisatrums_tab

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sodi par mazu, un tamdēļ masveidā pārkāpjam…

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+