×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Ļoti, ļoti agrīns Vilipsōns un citi: izstāde “Sākums” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aivara Vilipsōna glezna.

Visi lielie mākslinieki reiz bijusi iesācēji, taču mēs reti ieraugām viņu pirmos soļus mākslā. To ļaus izdarīt izstāde “Sākums”, ko atklās sestdien, 14. februārī, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē, portālam LA.lv pastāstīja izstādes kuratore Agnija Ģērmane.

Izstādē tiks eksponēti bijušās Rīgas Pionieru Pils Tēlotājas mākslas studijas audzēkņu zīmējumi – tā ir radoša, nopietna un interesanta mākslas pedagogu un bērnu darba liecība 25 gadu garumā (1965. – 1991.g.), kad par studijas vadītāju un skolotāju strādāja Lūcija Kleine.

Studija ar gadiem izvērtās plašumā un dažādos gados šeit jaunos talantus skolojuši mākslinieki Juris Ģērmanis, Ausma Danemane, Silvija Jākobsone, Rūta Šteinerte, Inga Skujiņa, Aija Bāliņa, Inese Nātriņa, Māra Lase, Inta Stupāne u.c.

Vairāk kā 150 no bijušajiem studijas audzēkņiem šobrīd ir dažādās jomās strādājoši mākslinieki, mākslas pedagogi – Aivars Vilipsōns, Māris Subačs, Agris Liepiņš, Ieva Krūmiņa, Šeila Sāmīte, Ainārs Mielavs, Dita un Anta Pences, Ieva Krūmiņa, Uģis Traumanis, Sigita Daugule, Signe Vanadziņa, Dzintars Zilgalvis un daudzi citi tikpat radoši aktīvi mākslinieki.

Ģērmane stāsta, ka izstāde veidota no Lūcijas Kleines sakrātā un no iznīcināšanas paglābtā audzēkņu darbu fonda, kas labi nostāvējies, gaidot īsto brīdi un apstākļu sakritību. “Lūcija Kleine pagājušā gada nogalē atzīmēja 80 gadu jubileju un Bolderājas Mākslas skolas vadītāja-arī bijusī skolniece-māksliniece Helga Jaksone piedāvāja skolas zāli šādai unikālai izstādei,” izstādes veidotāja teic, piebilstos, ka visi bijušie audzēkņi un interesenti aicināti uz atklāšanu, tikšanos ar savu pirmo mākslas skolotāju un nozīmīgu Mākslas pedagoģijas pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mīļā Lūcija! Visu,visu to jaukāko,skaistāko TAVĀ JUBILEJĀ!

Draugiem Facebook Twitter Google+